CZ EN
HLEDAT  

Check-list - taxony

<< Check-listy

Fosilní: Pouze fosilní druhy

Nastavit pořadí: Abecedně

 
 
Záznam 1 až 92 z 92  

Mollusca - měkkýši > Gastropoda - plži > Pulmonata - plicnatí > Valloniidae - údolníčkovití

Vallonia tenuilabris (Braun, 1843)

Mollusca - měkkýši > Bivalvia - mlži > Ostreida > Posidoniidae

Posidonia becheri Bronn, 1828
Posidonia corrugata (Etheridge, 1873)
Posidonia kochi (Koenen, 1879)
Posidonia trapezoedra Ruprecht, 1937

Mollusca - měkkýši > Cephalopoda - hlavonožci > Agoniatitida - anarcestidi > Mimagoniatitidae

Mimagoniatites fecundus (Barrande, 1865)

Mollusca - měkkýši > Cephalopoda - hlavonožci > Agoniatitida - anarcestidi > Mimoceratidae

Mollusca - měkkýši > Cephalopoda - hlavonožci > Goniatitida - goniatiti > Goniatitidae

Porifera - houbovci > Demospongiae - rohovití > Actinostromatida > Actinostromatidae

Actinostroma clathratum Nicholson, 1886

Annelida - kroužkovci > Machaeridia > Lepidocoleomorpha > Lepidocoleidae

Lepidocoleus latus Withers, 1926

Arthropoda - členovci > Malacostraca - rakovci > Angustidontidae

Angustidontus moravicus Chlupáč, 1978

Arthropoda - členovci > Malacostraca - rakovci > Decapoda - desetinožci > Necrocarcinidae

Moravacarcinus stramberkensis van Bakel, Fraaije, Jagt & Skupien, 2021

Arthropoda - členovci > Malacostraca - rakovci > Archaeostraca > Echinocarididae

Montecaris brunnensis Chlupáč, 1960

Arthropoda - členovci > Malacostraca - rakovci > Aeschronectida > Kallidecthidae

Crangopsis socialis (Salter, 1861)

Arthropoda - členovci > Ostracoda - lasturnatky > Podocopida > Trachyleberididae

Buntonia brunensis Říha, 1985

Arthropoda - členovci > Trilobita - trilobiti > Corynexochida > Styginidae

Ancyropyge sola Chlupáč, 1992
Scutellum flabelliferum (Goldfuss, 1839)
Scutellum flabelliferum

Arthropoda - členovci > Trilobita - trilobiti > Phacopida > Phacopidae

Illaenula illaenoides (Chlupáč, 1977)
Illaenula illaenoides

Arthropoda - členovci > Trilobita - trilobiti > Proetida > Proetidae

Bollandia persephone (Hahn & Hahn, 1970)
Bollandia persephone
Chlupacula moravica (Chlupáč, 1956)
Dechenella rittbergensis Zimmermann, 1892
Dechenella rittbergensis
Dohmiella moravica (Smyčka, 1895)
Kulmiella sudetica (Patteisky, 1930)
Liobole glabra proxima Chlupáč, 1966

Arthropoda - členovci > Trilobita - trilobiti > Proetida > Aulacopleuridae

Arthropoda - členovci > Trilobita - trilobiti > Proetida > Phillipsiidae

Spinibole olgae Chlupáč, 1966
Spinibole olgae

Bryozoa - mechovci > Stenolaemata > Cystoporida > Ceramoporidae

Ceramopora tenuis Kettner, 1919

Bryozoa - mechovci > Stenolaemata > Cystoporida > Fistuliporidae

Bryozoa - mechovci > Stenolaemata > Fenestrida > Polyporidae

Polypora delicata Kettner, 1919
Polypora moravica Kettner, 1919
Polypora ovalipora Kettner, 1919
Polypora quenstedi Kettner, 1919

Brachiopoda - ramenonožci > Craniata > Craniida > Craniidae

Petrocrania zukalovae Ficner & Havlíček, 1978

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Spiriferida > Ambocoeliidae

Ambothyris infima (Whidborne, 1893)
Ambothyris sinuata (Leidhold, 1928)
Emanuella pseudopachyrincha (Tschernyschew, 1887)
Ilmenispina hanaica Havlíček, 1959
Moravilla ficneri Havlíček, 1953

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Spiriferida > Hysterolitidae

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Spiriferida > Reticulariidae

Reticulariopsis remesi (Havlíček, 1951)
Undispirifer undiferus (Roemer, 1844)

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Terebratulida > Stringocephalidae

Bornhardtina onychophora (Spriestersbach, 1919)

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Rhynchonellida > Uncinulidae

Brachiopoda - ramenonožci > Rhynchonellata > Atrypida > Davidsoniidae

Davidsonia verneuili Bouchard-Chantereaux, 1849
Prodavidsonia vicina Havlíček, 1967

Brachiopoda - ramenonožci > Strophomenata > Strophomenida > Douvillinidae

Brachiopoda - ramenonožci > Strophomenata > Strophomenida > Leptostrophiidae

Nervostrophia hadyensis Havlíček, 1967

Brachiopoda - ramenonožci > Strophomenata > Strophomenida > Rafinesquinidae

Pseudoleptaena distorta (Sowerby, 1840)

Brachiopoda - ramenonožci > Strophomenata > Orthotetida > Schuchertellidae

Schuchertella fascifera (Tornquist, 1895)

Brachiopoda - ramenonožci > Strophomenata > Orthotetida > Areostrophiidae

Drahanostrophia ficneri Havlíček, 1967

Echinodermata - ostnokožci > Crinoidea - lilijice > Zophocrinidae

Tiaracrinus moravicus Ubaghs & Bouček, 1962

Echinodermata - ostnokožci > Crinoidea - lilijice > Cyrtocrinida > Sclerocrinidae

Lycopodiophyta - plavuně > Lycopodiopsida > Lepidodendrales > Lepidodendraceae

Lepidostrobus variabilis (Lindley & Hutton)
Lepidostrobus variabilis

Lycopodiophyta - plavuně > Lycopodiopsida > Lepidodendrales > Sigillariaceae

Monilophyta - kapradiny > Equisetopsida - přesličky > Equisetales - přesličkotvaré > Calamitaceae

Annularia radiata (Brongn.) Sternb.
Asterophyllites longifolius (Sternb.) Brongn.
Calamites schuetzeiformis Kidst. et Jongm.

Monilophyta - kapradiny > Equisetopsida - přesličky > Sphenophyllales > Sphenophyllaceae

Sphenophyllum cuneifolium (Sternb.) Zeiller

Monilophyta - kapradiny > Polypodiopsida

Monilophyta - kapradiny > Polypodiopsida > Polypodiales - osladičotvaré > Pteridaceae - netíkovité

Diplothmema geniculatum (Germar et Kaulf.) Stur

Monilophyta - kapradiny > Marattiopsida > Zygopteridales > Zygopteridaceae

Alloiopteris angustissima (Sternb.) H.Potonié

Monilophyta - kapradiny > Marattiopsida > Marattiales

Lobatopteris miltoni (Artis) Wagner
Lobatopteris miltoni

Monilophyta - kapradiny > Marattiopsida > Marattiales > Pecopteridaceae

Pecopteris ophiodermatica (Göpp.) Schimp.
Pecopteris plumosa (Artis) Brongn.
Pecopteris plumosa

Ginkgoophyta - jinany > Ginkgoopsida - jinany > Ginkgoales - jinanotvaré

Ginkgophyllum delvalii (Cambier et Renier) Høeg

Pinophyta - jehličnany > Pinopsida - jehličnany > Pinales - borovicotvaré > Pinaceae - borovicovité

Pinophyta - jehličnany > Pinopsida - jehličnany > Cordaitales - kordaity > Cordaitaceae

Cordaites palmaeformis (Göpp.) Weiss
Cordaites principalis (Germar) Geinitz

Pteridospermatophyta - kapraďosemenné > Lyginopteridopsida > Callistophytales

Karinopteris acuta (Brongn.) Boersma

Pteridospermatophyta - kapraďosemenné > Lyginopteridopsida > Callistophytales > Callistophytaceae

Mariopteris muricata (Schlotheim) Zeiller

Pteridospermatophyta - kapraďosemenné > Lyginopteridopsida > Lyginopteridales > Lyginopteridaceae

Pteridospermatophyta - kapraďosemenné > Pachytestopsida > Pachytestales > Pachytestaceae

Paripteris gigantea (Sternberg) Gothan
Paripteris gigantea

Pteridospermatophyta - kapraďosemenné > Pachytestopsida > Pachytestales > Alethopteridaceae

Alethopteris urophylla (Brongn.) Göpp.
 
 
Záznam 1 až 92 z 92  

Nastavení

 


Vysvětlivky

druh vyhynulý v oblasti popisované check-listem