CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Odkazové funkce BioLibu

CZ   EN  
Pro snazší vkládání odkazů do textů byla vytvořena možnost takzvaných odkazových funkcí.

Syntaxe odkazových funkcí je většinou [[F:#{,param1=hodnota,...}{;text}]] nebo [[F{,param1=hodnota,...}{;text}]] (text uzavřený ve složených závorkách je nepovinný), kde F je funkce podporovaná BioLibem, # je číslo záznamu v BioLibu, param jsou nepovinné doplňující parametry specifické pro každou funkci a 'text' je řetězec, ze kterého má být vytvořen odkaz. Pokud není 'text' zmíněn, vytvoří se název odkazu podle údajů z databáze. Pokud má text hodnotu '@', pouze se textuje z databáze ale nevytváří se odkaz (funguje např. u taxonů, slovníčkových pojmů, kategorií atd.).

Například [[t:1;střevlík]] vytvoří odkaz na stránku střevlík.

Některé odkazové funkce (včetně příslušných paramterů) lze najít a zkopírovat z různých funkcí v BioLibu kde jsou skryté pod odkazem UKÁZAT INFO (viz například tato stránka obsahuje pod odkazem UKÁZAT INFO odkazovou funkci odkazující na tuto nápovědu.

Odkazové funkce mohou být použity pouze v textech, které jsou ve formulářích označené ikonkou . Takto označené jsou prakticky všechny popisy, poznámky, formuláře pro posílání zpráv v diskuzním fóru a pro psaní komentářů.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře - 1