CZ EN
HLEDAT  

Zapojte se do BioLibu

BioLib nabízí řadu možností, jak se zapojit do rozšiřování a aktualizování jeho obsahu. Některé funkce, jako komentáře, určování fotografií či mapování, je možné používat i bez registrace, ale zaregistrováním se zvýšíte věrohodnost dat, která přidáváte. Na rozdíl od různých encyklopedických systémů jako je třeba Wikipedia neměníte přímo obsah BioLibu, ale data jsou přidávána jako nepotvrzená a správci je prohlédnou a pak teprve přijmou do ověřených dat.


Pro odbornou veřejnost

Pokud se specializujete na nějakou skupinu organismů a rádi byste svými znalostmi pomohli vylepšit BioLib, ozvěte se nám na adresu biolib(na)biolib.cz nebo ondrej.zicha(na)gmail.com. Hledáme správce taxonomického systému a galerií, sháníme materiály, podle kterých bychom mohli obsah BioLibu rozšiřovat. Můžeme hromadně přidávat určené fotografie, automaticky porovnávat druhy v BioLibu proti seznamu platných druhů z jiných zdrojů, importovat taxony, vědecká synonyma, národní názvy a checklistová data včetně citací atd.

Podpořte nás finančně

Zapsaný spolek BioLib, z. s. bylo založeno na jaře roku 2012 a jeho hlavní náplní je vzdělávací činnost formou internetové encyklopedie BioLib.cz. Sháníme sponzory a dárce, kteří by nám umožnili finančně zajistit provoz a další zkvalitňování služeb těchto stránek, které až doposud hradíme ze svého.

Finanční příspěvky můžete posílat na český či slovenský účet spolku u banky Fio, nebo z PayPalového účtu či platební kartou přes zabezpečenou PayPalovou platební bránu.