HLEDAT  

Formulář - Mapování druhů

Mapování "Star Jelly"

Nezapomeňte co nejlépe upřesnit místo pozorování a kontakt na kterém Vás může správce mapování zastihnout v případě doplňujících otázek (stačí jméno a email). Pokud si nejste jistí přesným určením, je nutné dodat dostatečné množství fotodokumentace. Přečtěte si pokyny od těch co mají na starosti zpracování výsledků tohoto mapování.

Další fotografie lze přidávat i později po založení záznamu, přímo z detailu pozorování.
Pozor, přidáváte pozorování jako nepřihlášený uživatel! Nezapomeňte na sebe uvést nějaký kontakt.

Pokud se přihlásíte nebo zaregistrujete na BioLibu, mohou správci mapování získat kontakt z Vašeho profilu a všechna přidaná pozorování budou navíc provázána s Vaším účtem, což správcům umožní lépe posoudit věrohodnost pozorování.
Pozorování
- důležité údaje jsou např. konzistence foceného útvaru, zda byl pevně přichycen k podkladu, na jakém povrchu byl nalezen, zda kolem byly nějaké další zbytky které mohly s útvarem souviset atp. Užitečné údaje jsou i poznámky o počasí kolem doby nálezu či zda nálezu předcházel podstatný pokles teplot v nočních hodinách.
Datum pozorování

Neznáte-li přesné datum, stačí měsíc a rok, případně pouze rok.

  * « Dnešní datum
Údaje o místu pozorování

Souřadnice GPS lze zkopírovat např. z https://mapy.cz/, nebo přímo vybrat z mapy včetně nadmořské výšky tlačítkem Vybrat. Povolené formáty jsou např. 50°4'42.551"N, 14°21'44.053"E nebo N 50°4.70918', E 14°21.73422' nebo 49°11’N, 16°36’E či S-JTSK souřadnice X: 543 275 Y: 1036 280. Uvádějte prosím údaje o lokalitě tak, aby bylo možné místo co nejpřesněji určit - pokud je to možné, uvádějte upřesnění lokality i při vyplněném GPS.

? *
*
(upřesnění místa pozorování)
? (při zadaném GPS netřeba vyplňovat)
 
kontakt na osobu která provedla pozorování.

Uveďte prosím svůj e-mail nebo jiný kontakt, přes který by vás v případě potřeby mohl správce požádat o upřesňující údaje o pozorování.

*

Pokud hlásíte pozorování za jinou osobu, uveďte prosím do tohoto pole i vaše jméno a kontaktní údaje.


Odesláním tohoto formuláře souhlasím se zpracováním zadaných údajů v databázi mapování na BioLibu a popř. v dalších systémech, včetně exportu těchto údajů do Nálezové databáze ochrany přírody AOPK ČR. Vaše osobní údaje budou viditelné pouze správcům mapování.

? * Zadejte pomocí číslice slovo dva:

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

Mapování druhů