CZ EN
SEARCH  
Last visited taxon Mantis religiosa - Religious Mantis

Taxon comments

species

Religious Mantis
Mantis religiosa (Linnaeus, 1758)

BioLib administrators can delete any offending comments or comments not related to topic.
*
*
? * Input this word as number: six:

* Fields marked with an asterisk are mandatory.

 

 
 
Records 1 to 4 of 4  
Jirka (aironet(at)atlas)  [2016-10-13 21:19:55]
[Reply]
Dostal jsem reference o lokalitě na střední Moravě, kde údajně byl hojný výskyt. Kvůli počasí už to asi letos neověřím, i když se tam určitě vypravím, vyleze-li Oskar.

mj. ta mapka je hrozně mrňavá, tak se mi ani nepodařilo najít můj záznam z Olomouce
Vlaďka (OndrackovaVladka(at)seznam.cz)  [2014-09-23 20:07:20]
[Reply]
Dobrý den, mám dotaz. Syn si přivezl z Vysočiny páreček kudlanek nábožných. Dopřál jim"zábavu chudých", a dle přírodních zákonitostí sameček padl za vlast. Nyní zemřela i samička, máme v omniovkách dva oocyty.Syn si chce kudlanky namnožit. Ráda bych věděla, zda přezimují v lahvi, za jakých podmínek, kam je dát, nebo zda je nutné dát je do volné přírody. Děkuji za odpověď. Vlaďka
Jiří Berkovec   [2007-11-27 00:39:02]
[Reply]
Kudlanka je špatný letec, přesto se šíří velmi rychle k severu, údajně již překročila českou i polskou hranici. Všechny faunistické údaje o výskytu kudlanky na nových lokalitách jsou cenné, lze je zapsat na Biolibu do mapování ostatních druhů, zapsat přesné souřadnice nálezu je žádoucí.
Radek Sejkora (sejkora(at)email.cz)  [2007-11-23 17:29:41]
[Reply]
Ohledně kudlanky nábožné jsem si vzpomněl na jednu zajímavou informaci. Byl jsem před lety na návštěvě u pana Deneše a ten mi mimo jiné ukazoval i snímek kudlanky nábožné pořízený údajně ze Soběslavska. Podle jeho teorie se do Čech tento druh mohl rozšířit pravděpodobně z vinic ležících na jižních svazích v Rakousku, a to nedaleko hranic našeho státu. Prý sem mohla proniknout z oblasti u Českých Velenic. Vzhledem k tomu, že se vlivem posledních suchých a teplých let šíří i řada jiných teplomilných druhů, není tato hypotéza dle mého názoru tak úplně nereálná.

Radek Sejkora
 
 
Records 1 to 4 of 4