CZ EN
SEARCH  

Forum board

<< Back to list of forum boards

Fórum a komentáře CZ

Managers: Ondřej Zicha

*
*
? * Input this word as number: one:

* Fields marked with an asterisk are mandatory.

Místnost slouží k diskuzi o použití a vylepšení funkcí Diskuzní fórum a komentáře k taxonům, obrázkům, článkům atp.

 

 
 
Records 1 to 5 of 5  
Ondřej Zicha   [2019-05-16 22:12:04]
[Reply]
Petr Švehla [ 16.05.2019 15:48:24 ]: Dobrý den, na BioLibu mapujeme jen poměrně omezený počet ohrožených druhů a většina informací je kvůli jejich ochraně dostupná jen správcům mapování a institucím, které data využívají. Zrovna ptáky nemapujeme vůbec, ty mapuje ČSO na birds.cz. Tam si také můžete vyfiltrovat pozorování kolem zvolené gps souřadnice v libovolném okruhu https://birds.cz/avif/obs_new.php (záložka podrobné)

Také se lze zaregistrovat do nálezové databáze AOPK ČR https://portal.nature.cz/nd/ a ve výpisu dat fitltrovat dle katastru nebo mapovacího kvadrátu (tam to lze i přímo omezit na chráněné druhy).
Petr Švehla   [2019-05-16 15:48:24]
[Reply]
Dobrý den, prosím o radu. Je možné najít na tomto webu všechny chráněné či ohrožené druhy ptactva například v lokalitě v okolí Brněnské přehrady?
Jiří Kameníček   [2010-10-28 21:33:20]
[Reply]
Dobrý den. Já opět budu lobovat za možnost úpravy vlastního komentáře. Tady by stačilo omezení do 2 hodin od zápisu a také za možnost úpravy poznámky k determinaci a možnost později editovat odkaz "přidat text" kde to jde jen do doby přesunutí do galerie. Zároveň bych uvítal možnost přidat text, nebo poznámky do svých snímků přesunutých do galerie. Tam sice v editaci možnost vložit text do poznámky je, ale následně se nic nezobrazí
J.K.
Tomas HLUSKA   [2009-06-17 20:44:13]
[Reply]
Ondřej Zicha [ 17.06.2009 00:08:55 ]: Přikláněl bych se k časově omezené možnosti příspěvek upravovat/smazat, s tím, že by se příspěvek třeba označil jako upravený (jenom v hlavičce by bylo upraveno a čas, aby se dalo vidět, jestli to bylo před nebo po reakci)
Ondřej Zicha   [2009-06-17 00:08:55]
[Reply]
Už více lidí se mne ptalo, zda by nešlo editovat vlastní komentáře. Rozhodl jsem se že to dám k veřejné diskuzi.

Osobně si myslím, že to není úplně žádoucí (ačkoliv tedy já jako hlavní správce tuto možnost mám a sám si po sobě a občas po ostatních nějaké ty hrubky opravuji. Tedy sem tam mi lecos uňykne). Hlavním argumentem proti se mi zdá následující situace - někdo napíše komentář s nějakým řekněme nesmyslným faktem. Někdo na tento komentář reaguje, autor se zastydí, svůj příspěvek upraví, čímž se ztratí kontext a ten co na původní příspěvek reagoval může vypadat sám hloupě. Nehledě na to že jednou přečtený komentář už málokdo z odpovídajících a správců bude číst znova, a nevšimne si tak třeba rozšíření původního textu (ať už nějaké zajímavé informace, nebo nějakého vulgárního projevu).

Chápu užitečnost editace komentáře pro úpravu překlepů atp., ale bojím se, že by mohlo docházet i k výše naznačeným situacím. Většina diskuzních fór co znám tuto možnost nepodporuje.

Samozřejmě existuje mnoho variant a vylepšení (které ovšem celou věc dále komplikují). Například by se dalo udělat, aby uživatel mohl editovat svůj příspěvek pouze po nějakou dobu, nebo třeba dokud na něj někdo nereaguje nebo ho správce neoznačí jako zpracovaný/odpovězený/ostatní atd.

Jiná varianta je umožnit k příspěvku pouze doplnit nějaký text, který by byl řádně graficky odlišen od původního příspěvku (např. čára, nápis "poslední změna" a pak dodatečný text). Tím by šlo rozšiřovat a upřesňovat komentář, ale překlepy tím člověk neopraví.

Nebo ponechat uživatelům plnou možnost přepisování komentáře, ale zálohovat staré verze příspěvků. Ale to je dost pracné a zbytečné.
 
 
Records 1 to 5 of 5