CZ EN
SEARCH  

Articles

<< Go one directory up

Zoology

Directories

 
 
Records 1 to 3 of 3  
CZ 2014-03-23, Karel Wágner, Ondřej Zicha
Fenomén „Star jelly“: Možné záměny

„Star jelly“ je nejčastěji nalézáno v podobě průhledných až mléčných gelovitých hrudek, někdy doprovázených černými kuličkami. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bobtnající žabí vejcovody a případné shluky neoplodněných vajíček, které na místě zanechal nějaký dravec.

Tento text doplňuje článek Málo známý fenomén „Star jelly“ výčtem některých druhů, které jsou často považovány či zaměňovány za původce star jelly a které by se tudíž mohly vyskytnout v mapování fenoménu „Star jelly“.

CZ 2014-03-23, Karel Wágner
Fenomén „Star jelly“: Predátoři žab

„Star jelly“ je nejčastěji nalézáno v podobě průhledných až mléčných gelovitých hrudek, někdy doprovázených černými kuličkami. Vše nasvědčuje tomu, že se jedná o bobtnající žabí vejcovody případně shluky neoplodněných vajíček, které na místě zanechal nějaký dravec.

Tento text doplňuje článek Málo známý fenomén „Star jelly“ výčtem některých druhů, které jsou považovány za predátory žab a diskutuje možnost, zda jsou tyto druhy pravděpodobným původcem vytrhaných vejcovodů.

CZ 2014-03-07, Karel Wágner
Málo známý fenomén „Star jelly“

V posledních několika letech se v zahraničních sdělovacích prostředcích, ale i v dokumentech z produkce Discovery Science, začalo hovořit o podivných hroudách gelu zvaných star jelly, nacházených na loukách ve Velké Británii. Na první pohled by se mohlo zdát, že se s tímto fenoménem u nás nesetkáme. Jak se však ukazuje, opak je pravdou.

 
 
Records 1 to 3 of 3