CZ EN
HLEDAT  
Zpět na taxon Eukaryota - jaderní

Strom

<< O stupeň zpět - Vitae - živé organismy

doména

jaderní
Eukaryota Whittaker & Margulis, 1978

Omezení a řazení

Nejnižší taxonomická úroveň ve výběru: třída [Zrušit]

 
Záznam 1 až 100 z 511  
[1] 2 3 4 5 6

nadříše Bikonta

Cabozoa

říše Excavata Cavalier-Smith, 2002

nadkmen Discicristata Cavalier-Smith, 1993

kmen Euglenozoa Cavalier-Smith, 1981 - krásnoočka

podkmen Plicostoma Patterson, 1988 ex Cavalier-Smith, 1998

třída Diplonemea Cavalier-Smith, 1993

třída Euglenoidea Bütschli, 1884 - krásnoočka

podkmen Saccostoma Cavalier-Smith, 1998

třída Kinetoplastea (Honigberg, 1963) Margulis, 1974 - bičivky

třída Postgaardea Cavalier-Smith, 1998

kmen Percolozoa Cavalier-Smith, 1991 - améboflageláti

třída Percolatea Cavalier-Smith, 2003

třída Heterolobosea F.C. Page & R.L. Blanton, 1985

nadkmen Eozoa Cavalier-Smith & Yao, 1995

kmen Loukozoa Cavalier-Smith, 1999

třída Jakobea Cavalier-Smith, 1999

třída Malawimonadea Cavalier-Smith, 2003

kmen Metamonada (Grassé, 1952) Cavalier-Smith, 1981 - prabičíkovci

podkmen Anaeromonada Cavalier-Smith 1996/7

třída Anaeromonadea Cavalier-Smith, 1996

podkmen Trichozoa (Cavalier-Smith 1996) Cavalier-Smith,2003

nadtřída Carpediemonadia Cavalier-Smith, 2003

třída Carpediemonadea Cavalier-Smith, 2004

nadtřída Eopharyngia (Cavalier-Smith, 1993) Cavalier-Smith, 2003

třída Retortamonadea Cavalier-Smith, 1993

třída Trepomonadea Cavalier-Smith, 1993 - trepomonády

nadtřída Parabasalia (Honigberg, 1973) Cavalier-Smith, 2003 - bičenkovci

třída Trichomonadea (H. Kirby, 1947) L. Margulis, 1974 - bičenky

třída Trichonymphea Cavalier-Smith, 2003

říše Rhizaria Cavalier-Smith, 2002

kmen Apusozoa (Cavalier-Smith, 1997) Cavalier-Smith, 2002

třída Diphyllatea Cavalier-Smith, 2003

třída Hilomonadea T. Cavalier-Smith et al., 2008

třída Thecomonadea (Cavalier-Smith, 1993) Cavalier-Smith, 1995

kmen Cercozoa Cavalier-Smith, 1998

podkmen Endomyxa

třída Ascetosporea Cavalier-Smith, 2002

třída Gromiidea Cavalier-Smith & Chao, 2003

třída Phytomyxea Engler & Prantl, 1897 - plasmodiofory

podkmen Filosa Cavalier-Smith & Chao, 2003

nadtřída Monadofilosa Cavalier-Smith, 1997

třída Imbricatea Cavalier-Smith & Chao, 2003

třída Sarcomonadea T. Cavalier-Smith, 1993

třída Thecofilosea Cavalier-Smith & Chao, 2003

nadtřída Reticulofilosa Cavalier-Smith, 2000

třída Chlorarachnea Hibberd & Norris, 1984

třída Proteomyxidea (Lankaster, 1885) Cavalier-Smith & Chao, 2003

třída Spongomonadea Cavalier-Smith, 2001

kmen Foraminifera d'Orbigny, 1826 - dírkonošci

třída Allogromioidia

třída Athalamea Haeckel, 1862

třída Fusulinidia Fursenko, 1958

třída Miliolidia

třída Rotalidia

třída Textularidia

třída Xenophyophorea F. E. Schulze, 1904

kmen Heliozoa Cavalier-Smith, 1987 - slunivky

třída Centrohelea Kuhn, 1926

třída Nucleohelea Kuhn, 1926

kmen Radiozoa Cavalier-Smith, 1987 - mřížovci

třída Acantharea Haeckel, 1881 - strontnatci

třída Phaeodarea Haeckel, 1879

třída Polycystina Ehrenberg 1838

třída Sticholonchea (Poche, 1913) Petrushevskaja, 1977

Corticata

Archaeplastida

říše Plantae Haeckel - rostliny

oddělení Anthocerophyta Stotler & Crandall-Stotler - hlevíky

třída Anthocerotopsida de Bary ex Jancz

třída Leiosporocerotopsida Stotler & Crand.-Stotl. emend Duff

oddělení Bryophyta A. Braun - mechy

třída Andreaeopsida - štěrbovky

třída Sphagnopsida - rašeliníky

třída Polytrichopsida

třída Bryopsida - mechy

oddělení Charophyta E.Möhn

třída Charophyceae Rabenhorst - parožnatky

třída Chlorokybophyceae K. Bremer

třída Coleochaetophyceae C. Jeffrey

třída Conjugatophyceae Engler - spájivky

třída Klebsormidiophyceae C. Hoek, D.G. Mann & H.M. Jahns

třída Mesostigmatophyceae Marin & Melkonian

oddělení Chlorophyta - zelené řasy

třída Chlorodendrophyceae Massjuk

třída Chlorophyceae Wille - zelenivky

třída Mamiellophyceae Marin & Melkonian

třída Nephrophyceae Cavalier-Smith

třída Pedinophyceae Moestrup

třída Trebouxiophyceae Friedl

třída Ulvophyceae K.R. Mattox & K.D. Stewart

oddělení Cycadophyta - cykasorosty

třída Cycadopsida - cykasy

oddělení Ginkgoophyta - jinany

třída Ginkgoopsida - jinany

oddělení Gnetophyta - obalosemenné

třída Ephedropsida Reveal - chvojníky

třída Gnetopsida Thomé - liánovce











 
Záznam 1 až 100 z 511  
[1] 2 3 4 5 6

Nastavení



Vysvětlivky

vyhynulý druh/skupina