CZ EN
HLEDAT  

Profil taxonu

druh

scink šalomounský
Corucia zebrata Gray, 1855

říše Animalia - živočichové »  kmen Chordata - strunatci »  řád Squamata - šupinatí »  čeleď Scincidae - scinkovití »  rod Corucia - scink

Další názvy

= scink stromový
= scink šalamounský

Obrázky


CZ   EN  

Velikost

Délka: až 65 cm

Ekologie

Scink šalomounský patří k největším zástupcům scinků. Žije na stromech v pralesích, na zem slézá jen zřídka. Prsty nesou silné drápy. Ocas je chápavý a pomáhá při šplhání. Aktivní je v podvečer a v noci, přes den se ukrývají v dutých stromech. Jsou vejcoživorodí a mívají jen jediné mládě, které se rodí značně velké. V přírodě je ohrožený.

Rozšíření

Šalomounovy ostrovy

Chov

Dříve se poměrně často dovážel, nyní jsou importy omezené. Chováme jej ve větším teráriu s větvemi. Vhodný je malý bazén, který napomáhá udržovat vyšší vlhkost vzduchu. Teplota mu vyhovuje okolo 27-29 °C. Krmíme je rostlinou potravou s malým přídavkem živočišné složky. Přijímají listy i květy smetánku, kopřiv, salát, špenát, různé ovoce a zeleninu. Občas přidáváme myšátko, hmyz, tvaroh, vejce na tvrdo a vařené maso.

Literatura

Kořínek M. (1999): Zoologická zahrada, RUBICO s.r.o., Olomouc

Podřízené taxony

Počet záznamů: 2

poddruh Corucia zebrata alfredschmidti Köhler, 1997
poddruh Corucia zebrata zebrata Gray, 1855

Odkazy a literatura


Možnosti podílení se na BioLibu

Jste-li v systému přihlášení, můžete k libovolnému taxonu přidat jméno či synonymum v libovolném jazyce (a nebo tak navrhnout opravu jména chybného), popisy taxonu nebo další podtaxony.

Komentáře