CZ EN
HLEDAT  

Profil taxonu

druh

liči čínské
Litchi chinensis Sonn.

říše Plantae - rostliny »  oddělení Magnoliophyta - rostliny krytosemenné »  třída Rosopsida - vyšší dvouděložné rostliny »  řád Sapindales - mýdelníkotvaré »  čeleď Sapindaceae - mýdelníkovité »  rod Litchi - liči

Vědecká synonyma

Nephelium chinense (Sonnerat) Druce
Nephelium litchi Cambess.

Obrázky


plod

semeno

Velikost

Tento strom dorůstá výšky 6-12 metrů

Popis

Liči je stálezelený strom,samosprašné květy jsou na dlouhých stopkách, opylované hmyzem. Plody dozrávají za 3 měsíce po odkvětu. V období růstu je vhodná teplota 22-28°C a vysoká vzdušná vlhkost. V době klidu snese krátkodobě teplotu 2 až 5°C.

Rozšíření

Původně jižní Čína, Vietnam, Indonésie, Filipíny, nyní se pěstuje ve velké části Asie, na Madagaskaru, v Japonsku, ale i v Jižní Africe nebo v Mexiku.

Mezitaxonové vztahy

parazit: Peronophythora litchii

spásač: Anoplophora malasiaca (Thomson, 1865), Neoplocaederus ruficornis (Newman, 1842), Anoplophora elegans (Gahan, 1881), Aristobia reticulator (Fabricius, 1781), Aristobia approximator (Thomson, 1865), ...

Zařazené taxony

Počet záznamů: 2


Odkazy a literatura


Možnosti podílení se na BioLibu

Jste-li v systému přihlášení, můžete k libovolnému taxonu přidat jméno či synonymum v libovolném jazyce (a nebo tak navrhnout opravu jména chybného), popisy taxonu nebo další podtaxony.

Komentáře