CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Toto je velice zjednodušené vysvětlení co to vlastně je HTML.

HTML je zkratka pro HyperText Markup Language, což je jazyk umožnující vytvářet textové dokumenty s množstvím různých příkazů, tzv. tagů kterých je možné využít pro formátování textů (velikost, barva a druh písma), k vkládání obrázků, odkazů, tabulek a podobně. Soubor formátu HTML se dá prohlížet pomocí internetových prohlížečů (Internet Browser). K nejznámějším takovým prohlížečům patří Internet Explorer, Mozilla nebo Netscape Navigator, pričemž aby to nebylo jednoduché, výsledné zobrazení stránky může vypadat v každém tomto prohlížeči trochu jinak.

HTML stránky jsou uložené na serverech (počítačích připojených na internet s danou adresou, například www.biolib.cz), odkud je uživatel pomocí prohlížeče stahuje na svůj počítač a zobrazuje je. Stránky můžou být čistě HTML, a nebo mohou používat některý z jazyků určených pro dynamické vytváření HTML kódu, například PHP (které využívá právě BioLib), ASP a podobně. Dynamicky vytvořená stránka se pak také pošle uživateli jako HTML dokument.

Abyste mohli prohlížet internetové stránky, nepotřebujete zpravidla znalost HTML kódu. V BioLibu je možné jakékoliv texty, které uživatel píše v různých formulářích, napsat jako obyčejný text. O psaní textů pojednává tato kapitola nápovědy. Pokud chce využít nějakých dalších funkcí formátování textů nebo vkládání odkazů či obrázků, může si přečíst tuto kapitolu, ve které je seznam základních povolených HTML tagů.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře