CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Odkazování se na záznamy BioLibu

CZ   EN  
Jedním z hlavních cílů projektu BioLib je vytvořit databázi taxonů, slovník vědeckých termínů, galerii obrázků a podobně, na které se budou moct ostatní www stránky odkazovat aby jejich návštěvníci měli možnost nalézt o hledaném problému co nejvíce informací.

Pokud pak někdo chce vytvořit stránky věnované nějaké užší skupině taxonomického systému, řekněme například stránku o českých krascích (Buprestidae), může BioLib využít k odkazování se na živné rostliny aniž by je musel zpracovávat v rámci svých stránek. Někdo kdo se chce na svých stránkách zabývat výčtem druhů určité lokality (check-listem) nemusí pro návštěvníky připravovat další a další stránky s informacemi o jednotlivých druzích a nebo, a to je častější, nechat je bez jakékoliv informace pouze s výčtem latinských názvů.

Stejně tak může autor využít odkaz na slovník termínu v BioLibu bez nutnosti budování slovníku vlastního.

Vše je samozřejmě závislé na ochotě uživatelů projekt rozvíjet - pokud někdo pro BioLib zpracuje určité části systému, přidá fotografie nebo texty, poslouží tím nejen návštěvníkům BioLibu, ale komukoliv, kdo by se chtěl na tyto záznamy v budoucnu odkazovat.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře