CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Jak poslat finanční příspěvek pomocí služby PayPal

CZ   EN  
PayPal je internetová platební služba hojně používaná po celém světě pro posílání peněz přes internet bez nutnosti dávat obchodníkovi údaje o své platební kartě. Používá se zejména pro placení nákupu na internetové aukční stránce eBay.com, ale je podporována celou řadou dalších obchodů a mnoha lidem slouží i pro získávání finančních darů.
Více informací na stránkách http://www.paypalcz.cz/, https://www.paypal-europe.com/cesky/ a http://www.paypal.com/.

Pokud chcete BioLibu poslat finanční částku jinou cestou než převodem na účet, PayPal nabízí dvě další možnosti. Tlačítko "Donation" (např. na stránce BioLib, o. s.) vede na stránku (bohužel jen v angličtině), na které je možné zadat libovolnou částku v korunách a dále postupovat podle toho, zda máte či nemáte PayPalový účet.

Platba pomocí PayPalového účtu

Abyste mohli platit přímo přes PayPal, je třeba se na stránkách http://www.paypal.com/ zdarma zaregistrovat. Účet potom propojíte se svou platební kartou a v e-shopech či při posílání darů tam kde je služba PayPalem podporována stačí zadat e-mail a heslo a potvrdit částku, aniž byste museli někomu dalšímu posílat údaje o své kartě. Za platbu si od Vás PayPal nestrhává žádné poplatky.

Platba pomocí karty

Pokud nemáte PayPal účet a nechcete se registrovat, služba PayPal zároveň funguje i jako zabezpečená platební brána. Stačí v levé části stránky najít text:
"Don't have a PayPal account? Use your credit card or bank account (where available)." a klikněte na Continue. Zadejte své jméno a adresu (pro ověření totožnosti držitele karty) a údaje o své platební kartě a potvrďte.

Poslední změna: 11.11.2012

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře