CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Informace o determinaci

CZ   EN  
Funkce zobrazuje informace o autorovi determinace a uživatelích, kteří determinaci kontrolovali (v případě, že je fotografie určená do druhu), dále pak historii změn determinace obrázku.

Registrovaný uživatel, ideálně odborník na příslušnou skupinu, může u fotografií určených do druhu vyjadřovat svůj souhlas se správností determinace. Tím se samozřejmě fotografie nestává automaticky ověřená a nezaručuje to její správnou determinaci, pomáhá to však správcům galerie, autorům obrázku i ostatním uživatelům zjistit, zda fotografii kontroloval i někdo jiný, než autor determinace, který třeba nemusí být specialista. Při souhlasu s determinací může uživatel upřesnit, zda se mu zdá determinace jistá, pravděpodobná, nebo nejistá - více zde: Ověřování determinací.

V jiných případech, tj. když je determinace podle vás chybná nebo nepravděpodobná, je možné použít funkce Přidat určení (důvody lze upřesnit v Poznámce k determinaci) nebo funkci Komentáře. Pokud je fotografie určená ještě přesněji (poddruhy, formy atp.), může odborník vyjádřit souhlas buď s příslušnou determinací, nebo uvést souhlas pouze z determinací do druhu. V případě, že dojde ke změně determinace fotografie, jsou původní potvrzení determinace (pokud nějaké existují) zobrazeny v části Ověření před poslední změnou.

Historie determinací obsahuje přehled kdy a kdo změnil určení obrázku, a také kdy se změnil název přiřazeného taxonu (tj. změna platného názvu, synonymizování s jiným taxonem atp.). Historie determinací se bohužel nesledovala od začátku, u fotografií nahraných dříve začíná záznam operací "Zapsáno", u fotografií nahraných až po záznamu operací "Založeno".

Poslední změna: 18.07.2008

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře - 1