Za latinské jméno taxonu se pro jednoznačnější identifikaci často zapisuje jméno autora, který taxon popsal, případně rok vydání práce, ve které popis vyšel.
V zoologickém názvosloví se zapisuje pouze autor či autoři a rok původního popisu - např. zápis
Rana temporaria Linnaeus, 1758 znamená, že Linnaeus (Carl von Linné) popsal v roce 1758 skokana hnědého v rodu
Rana s druhovým jménem
temporaria. U druhů, u kterých se od jejich popisu změnilo zařazení do rodu, se autor a rok navíc uzavírá do závorky - Linné ve stejném roce popsal ropuchu obecnou jako
Rana bufo, ale protože ji o deset let později jiný autor (Laurenti) přesunul do nového rodu
Bufo Laurenti, 1768, správný tvar vědeckého jména ropuchy obecné v tomto rodu je
Bufo bufo (Linnaeus, 1758). Při změně z druhu na poddruh a naopak v rámci stejného rodu se závorky nepřidávají (jinak je tomu v botanickém názvosloví).
U rostlin a hub se tradičně nepíše rok, pouze autor, resp. doporučená autorská zkratka, a pokud došlo ke změně jména (ať už přesun do jiného rodu, nebo změna z druhu na poddruh, z variety na druh atp.), uzavře se autor původního popisu do závorky a za ní se připíše autor nového jména. Např. Linné (s oficiální zkratkou L.) popsal rudohlávek jehlancovitý jako
Orchis pyramidalis L., ale po přeřazení do rodu
Anacamptis botanikem Louis Claude Richardem je správný zápis vědeckého jména
Anacamptis pyramidalis (L.) Rich.
Vlastně se jedná o jakousi citaci literatury, ve které byl druh popsán, a ulehčuje to orientaci mezi kombinacemi (každý druh může mít i několik různých vědeckých jmen se stejným či téměř stejným druhovým jménem (může si lišit tvar v ženském a mužském rodu), různým rodovým jménem, ale autorita tato jména spojuje).
V BioLibu se pro tuto citaci vžilo označení autorita (i když někde se autoritou označuje pouze jméno autora popisu, nikoliv celý text i s rokem a závorkami). V angličtině se pro tuto citaci zpravidla používá termín "autorship", ale i "authority".