CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Možnost sdílení náhledů obrázků v rámci partnerských projektů

CZ   EN  
V rámci spolupráce s projektem Encyclopedia of Life (EOL) bude BioLib poskytovat EOL některá svá data (a jiná z něj získávat). EOL bude na svých stránkách na profilech jednotlivých druhů zobrazovat vedle obrázků z vlastní galerie i náhledy obrázků z partnerských projektů, a to zřejmě ve dvou velikostech - málé náhledy a středně velké verze (do 500px). Pro větší verzi obrázku tedy bude muset návštěvník EOL přejít na BioLib, což by mohlo zvednout jeho návštěvnost a přivést sem nové přispěvatele.

Vzhledem k charakteru EOL je nutné, aby se poskytované obrázky nacházely v některé z volných licencí - buď Public Domain (volné použití), nebo Creative Commons CC-BY (uvedení autora), CC-BY-NC (uvedení autora a pouze nekomerční použití) či CC-BY-SA (uvedení autora a sdílení odvozených věcí pod stejnou licencí) - více o licencích zde. Původní verze obrázků v galerii BioLibu samozřejmě může být pod jakoukoliv jinou licencí, jedná se pouze o odlišnou licenci u zmenšených poskytovaných verzí obrázků. Více o licencích EOL zde - http://www.eol.org/ipr.html

Každý autor má možnost zvolit svůj postoj ke spolupráci s EOL. BioLib nebude poskytovat partnerským projektům obrázky uživatelů, kteří si to nepřejí. Do poskytovaných obrázků budou zahrnuty pouze náhledy obrázků autorů, kteří si přečetli tento text a souhlasili s jeho podmínkami a zvolili některou z podporovaných licencí, a dále obrázky, které jsou přímo v některé ze zmíněných licencí (PD, CC-BY, CC-BY-NC a CC-BY-SA). Do budoucna se možná okruh takto spolupracujících partnerských projektů bude rozšiřovat, pokud by však mělo dojít ke změnám podmínek v poskytování fotografií, uživatele na to včas upozorníme.

Poslední změna: 20.01.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře