CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Kalendář akcí

Na funkci se stále pracuje

V této funkci je možné zapisovat akce do kalendáře akcí souvisejících s biologií (výstavy, exkurze, přednášky atp.), včetně popisu, datumu, kontaktu či místa akce. Každou akci je možné zařadit do libovolného počtu kategorií.

Cílem je vytvořit rozhraní, přes které by pořadatelé mohli zadávat oznámení o různých přírodovědeckých akcích, přičemž tyto akce by se automaticky zobrazily i na kalendářích jiných stránek, které by tuto službu využívaly. To by bylo zajištěno možností odkazovat se či vkládat do bloků FRAME či IFRAME speciálně nastavené kalendáře vytvářené na serveru BioLib z jeho databáze, ovšem vzhledově a obsahově definované správci příslušných stránek. Specializované stránky by tedy nemusely složitě programovat vlastní kalendáře a organizátoři akcí by nemuseli složitě posílat informace o akci do více kalendářů.

Kalendáře budou plně stylovatelné (správci tak budou moct vytvořit pro kalendáře design odpovídající jejich stránkám, stylování bude možné provádět jak pomocí CSS souboru tak pomocí šablon umožňujících i jednoduché podmínky a cykly), bude možné je omezovat tématicky i dle regionu.

Viz ukázky na adrese http://kalendar.biolib.cz/.

Do budoucna se počítá s možností exportovat data kalendáře např. ve formátu XML pro využití na serverech s vlastním kalendářem. Stránky, které by nechtěly využívat kalendář BioLibu, by si takto alespoň mohly jednoduše stahovat jeho obsah.

Poslední změna: 02.12.2007

Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře