CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Autorská práva k obrázkům přidávaným do galerie

CZ   EN  
Pokud autor obrázku neurčí jinak, zůstávají veškerá autorská práva související s obrázkem jeho autorovi a je tedy nutné si použití obrázku domluvit přímo s ním, nikoliv s autory BioLibu. BioLib umožňuje autorům zvolit předdefinované licence k obrázku nebo specifikovat u každého obrázku zvlášť či globálně ke všem svým fotografiím text upravující možné další použití díla.

Uživatelé se zavazují, že budou do galerie BioLibu přidávat pouze jejich vlastní díla, nebo díla se souhlasem autora či díla uvolněná v některých volných licencích. Takováto díla budou potom řádně označena v souladu s podmínkami jejich autora či příslušné licence.

Autoři fotografií mají právo umístit do svých fotografií copyright či nahrávat obrázky v nižší kvalitě, měli by si však prostudovat pravidla pro přidávané fotografie - obrázky příliš nízké kvality nebo s příliš rušivým copyrightem mohou správci z galerie odmítnout. U fotografií se dále mohou nalézat odkazy na stránky s fotogalerií autora.

Autoři BioLibu si vyhrazují právo obrázky nahrané do galerie podle potřeby používat v různých součástech BioLibu (taxonomický systém, články, slovník pojmů atp.). Dále si autoři BioLibu vyhrazují právo ovlivňovat zobrazení obrázků v galerii a na profilech taxonů, tj. například skrývat méně kvalitní obrázky tak, aby se nezobrazovaly přímo na profilu taxonu a galerii, ale jen ve funkci Taxon - obrázky či Autorská galerie.

Obrázky v BioLibu nejsou nijak chráněny před stahováním a kdokoliv si je tedy může uložit na disk, idealní ochrana před stažením totiž neexistuje a veškeré ochrany v první řadě ztěžují přístup normálním uživatelům, snižují efektivitu vyhledávacích robotů jako Google atp.

Spoléháme se na slušnost uživatelů, kteří na BioLibu hledají obrázky, že nebudou tyto obrázky bez souhlasu jejich autora či splnění příslušných pravidel používat pro jiné než soukromé potřeby.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře - 1