CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Pravidla pro přidávané fotografie

CZ   EN  
- fotografie musí být nahrávané do BioLibu se svolením autora. Můžete tedy nahrávat pouze svoje fotografie nebo fotografie autorů s jejich souhlasem, potom ale musíte jejich jméno uvést u každé fotografie. Na reprodukce fotografií/obrázků z knih se také vztahují autorská práva. Více o autorských právech při přidávání obrázků.

- fotografie musí být ve formátu JPG, neměly by být menší než 400 pixelů, doporučená velikost je 700 pixelů (delší strana). Velikost souborů by neměla překračovat 4MB. Příliš velké obrázky (ať už rozměry nebo velikostí souboru) se při potvrzení automaticky zmenší a na server se uloží ve dvou kopiích - zmenšená fotografie (delší strana 700 bodů, JPG komprese 75) a původní nezměněná fotografie, která bude dostupná přes odkaz z detailu fotografie. Pokud se chcete automatickému zmenšování fotografie a zachování původní kopie na BioLibu vyhnout, nahrávejte fotografie rovnou v odpovídající velikosti (do 800 pixelů delší strana).

- fotografie by měly být bez rámečků, zvýrazňujících tvarů (šipky, kroužky). Podpis autora či adresa serveru kde je možné obrázek nalézt v autorské galerii je dovolen, ale neměl by výrazně zasahovat do obrázku.

- pokud možno nahrávejte do galerie pouze nerozmazané obrázky na kterých je focený objekt dobře viditelný, také je vhodné aby byl obrázek zaměřen jen na jeden druh (a ne např. rozkvetlou louku, akvarium plne ruznych ryb atp.)

- obrázek by měl být co nejpopisnější, aby bylo zvíře nebo rostlina dobře rozpoznatelná. Také dáváme přednost takovým obrázkům, které jsou přírodního charakteru - tzn. zvíře na ruce nebo na kusu šatstva je přijímáno jen ve zvláštních případech. Obrázky ze ZOO či terárií nejsou problémem, ale snažte se prosím omezit počet mříží (zejména těch mezi objektivem a zvířetem) na minimum.

- pokud administrátoři zjistí, že fotografie porušuje nějaké z těchto pravidel, nebo že ke druhu již existuje příliš mnoho obrázků (podobné nebo dokonce lepší kvality než přidávaná fotografie), mají právo ji bez udání důvodu nepřijmout. Pokud se Vám zdá, že fotografie byla odmítnuta nespravedlivě, kontaktujte některého ze správců (nejlépe toho kdo fotografii odmítnul) a zeptejte se ho.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře