CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Přidávání obrázků do galerie

CZ   EN  
Všichni zaregistrovaní uživatelé mohou do galerie BioLibu přidávat vlastní obrázky. Zpravidla se tyto obrázky ukládají do zvláštní části galerie jako tzv. "nepotvrzené" obrázky. Správci galerie nebo administrátoři BioLibu si je potom prohlédnou a pokud obrázky splňují všechny požadavky, přesunou je do hlavní galerie. Fotografie, které nejsou určené do druhu, nebo je jejich determinace nejistá, zůstavají nepotvrzené, dokud je někdo neurčí.

Formulář pro přidávání obrázků je dostupný z účtu uživatele (odkaz Přidat nový obrázek do galerie) nebo kdekoliv v galerii ve spodní části stránky (odkaz Přidat obrázek). Pomocí funkce "Galerie - nepotvrzené" (na levém panelu) lze potom tyto obrázky prohlížet či editovat. Uživatel může své obrázky editovat pouze po dobu, než je nějaký správce potvrdí. U potvrzených obrázků lze editovat pouze některé informace (lokalitu, datum, autorská práva atd.). Determinaci (určení) obrázku lze měnit pouze do doby, než ji někdo změní. Potom lze pouze navrhovat změny formulářem Přidat nebo změnit určení.

Pokud fotografii propojíte s taxonem (druhem, rodem atp.) v BioLibu, zařadí se v galerii automaticky do nejvhodnější galerie. Obrázky lokalit, biotopů atp. je do nejvhodnější kategorie třeba zařadit ručně, případně ho přeřadí správci. Pokud se taxon zatím v BioLibu nenachází, stačí ho napsat do pole "Název obrázku" nebo "Poznámka k determinaci" a správci se o založení taxonu postarají.

Jestliže chcete do BioLibu přidávat větší množství fotografií, nebo pokud fotografie vyžadují větší úpravy a vy nemáte čas nebo zkušenosti potřebné k jejich úpravě, kontaktujte administrátora a domluvte se jak by se daly fotografie do BioLibu jednoduše přidat hromadně.

Poslední změna: 13.06.2010

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře