CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

CZ   EN  
JavaScript je programovací jazyk, který rozšiřuje možnosti statických HTML stránek, např. nestandardní obsluhu různých událostí jako je kliknutí na tlačítko či odkaz (standarním chováním je myšleno načtení nové stránky), dále různé speciální efekty, změny v HTML stránce (aniž by se ze serveru načítala stránka nová). Zatímco v jazyce PHP se na serveru BioLibu vytvoří statická HTML stránka a ta se pošle do prohlížeče uživatele, jazyk JavaScript běží až v prohlížeči a reaguje na to co uživatel ve stránce dělá.

Vzhledem k tomu, že některé prohlížeče nemusí JavaScript podporovat (ovšem je jich velice málo), některé věci fungují v různých prohlížečích trochu jinak, a někteří uživatelé maji spouštění JavaScriptu zakázáno (protože JS na některých stránkách může ohrozit bezpečnost a soukromí uživatele), snažili jsme se minimalizovat použití JS na stránkách BioLibu.

V současné době je použit pouze pro obsluhu odkazu "UKÁZAT INFO", výběr záznamů ve formulářích, zobrazování barevné mapy k ilustracím ve slovníku a ve výpočtu KFME souřadnic.

Poslední změna: 14.07.2008

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře