CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Fórum a komentáře CZ

Správci: Ondřej Zicha

*
*
? * Zadejte pomocí číslice slovo čtyři:

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

Místnost slouží k diskuzi o použití a vylepšení funkcí Diskuzní fórum a komentáře k taxonům, obrázkům, článkům atp.

 

 
 
Záznam 1 až 3 z 3  
Jiří Kameníček   [28.10.2010 21:33:20]
[Odpovědět]
Dobrý den. Já opět budu lobovat za možnost úpravy vlastního komentáře. Tady by stačilo omezení do 2 hodin od zápisu a také za možnost úpravy poznámky k determinaci a možnost později editovat odkaz "přidat text" kde to jde jen do doby přesunutí do galerie. Zároveň bych uvítal možnost přidat text, nebo poznámky do svých snímků přesunutých do galerie. Tam sice v editaci možnost vložit text do poznámky je, ale následně se nic nezobrazí
J.K.
Tomas HLUSKA   [17.06.2009 20:44:13]
[Odpovědět]
Ondřej Zicha [ 17.06.2009 00:08:55 ]: Přikláněl bych se k časově omezené možnosti příspěvek upravovat/smazat, s tím, že by se příspěvek třeba označil jako upravený (jenom v hlavičce by bylo upraveno a čas, aby se dalo vidět, jestli to bylo před nebo po reakci)
Ondřej Zicha   [17.06.2009 00:08:55]
[Odpovědět]
Už více lidí se mne ptalo, zda by nešlo editovat vlastní komentáře. Rozhodl jsem se že to dám k veřejné diskuzi.

Osobně si myslím, že to není úplně žádoucí (ačkoliv tedy já jako hlavní správce tuto možnost mám a sám si po sobě a občas po ostatních nějaké ty hrubky opravuji. Tedy sem tam mi lecos uňykne). Hlavním argumentem proti se mi zdá následující situace - někdo napíše komentář s nějakým řekněme nesmyslným faktem. Někdo na tento komentář reaguje, autor se zastydí, svůj příspěvek upraví, čímž se ztratí kontext a ten co na původní příspěvek reagoval může vypadat sám hloupě. Nehledě na to že jednou přečtený komentář už málokdo z odpovídajících a správců bude číst znova, a nevšimne si tak třeba rozšíření původního textu (ať už nějaké zajímavé informace, nebo nějakého vulgárního projevu).

Chápu užitečnost editace komentáře pro úpravu překlepů atp., ale bojím se, že by mohlo docházet i k výše naznačeným situacím. Většina diskuzních fór co znám tuto možnost nepodporuje.

Samozřejmě existuje mnoho variant a vylepšení (které ovšem celou věc dále komplikují). Například by se dalo udělat, aby uživatel mohl editovat svůj příspěvek pouze po nějakou dobu, nebo třeba dokud na něj někdo nereaguje nebo ho správce neoznačí jako zpracovaný/odpovězený/ostatní atd.

Jiná varianta je umožnit k příspěvku pouze doplnit nějaký text, který by byl řádně graficky odlišen od původního příspěvku (např. čára, nápis "poslední změna" a pak dodatečný text). Tím by šlo rozšiřovat a upřesňovat komentář, ale překlepy tím člověk neopraví.

Nebo ponechat uživatelům plnou možnost přepisování komentáře, ale zálohovat staré verze příspěvků. Ale to je dost pracné a zbytečné.
 
 
Záznam 1 až 3 z 3