CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Galerie CZ

Správci: Ondřej Zicha

*
*
? * Zadejte pomocí číslice slovo sedm:

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

Místnost slouží k diskuzi a otázkám k funkci Galerie, přidávání a determinaci obrázků a podobně. Další možností je přímo kontaktovat hlavního správce.

 

 
Záznam 1 až 20 z 71  
[1] 2 3 4
Ondřej Zicha   [13.06.2016 17:15:06]
[Odpovědět]
Radim Chlad [ 13.06.2016 10:44:08 ]: Dobrý den, myslím, že jde o samici rehka zahradního.
Radim Chlad   [13.06.2016 10:44:08]
[Odpovědět]
Dobrý den,
nevím jestli se obracím správně,
ale nejsem schopen identifikovat pěvce, kterého jsem vyfotil v lokalitě Komorní Lhotka na Třinecku:
http://i.imgur.com/nyexkiT.png

Pomůže někdo?
s pozdravem
Radim Chlad
Ondřej Zicha   [09.05.2013 17:33:11]
[Odpovědět]
Marie Benesova [ 08.05.2013 15:51:58 ]: Dobrý den, anglické jméno mockingbird se vztahuje zejména na rody Mimus a Melanotis, česky se jim říká drozdec. Ve známé dětské knize (a filmu) How to Kill a Mockingbird šlo prý konkrétně o druh drozdec mnohohlasý (Mimus polyglottos).

Červený pták opravdu mohl být kardinál červený (Cardinalis cardinalis), vyskytuje se hojně ve východní části USA a Mexika, včetně (nebo dokonce především) ve městech.
Marie Benesova   [08.05.2013 15:51:58]
[Odpovědět]
Kteremu ptaku odpovida jmeno mockingbird ? Drozdovi?Dle obecneho slovniku by to melo byt. Obrazky mi vsak nesedi.Jak se cesky jmenuje cerveny ptak, ktereho mela dcera v New Yorku plnou zahradu, jako kdysi u nas vrabcu.Myslela jsem nejprve , ze nekomu uletel vzacny ptak. Snad mu rikali cardinal. Dekuji za odpoved
Ladislav Míček   [05.03.2012 19:52:56]
[Odpovědět]
Možná by správcům ušetřilo dost práce, kdyby zdejší autoři obrázků, kteří tady mají dostatečný počet obrázků, např. nad 150 nebo nad 200 a jsou na biolibu aktivní, měli možnost označit obrázek jako navržený k odstranění. Administrátoři by pak měli mít možnost tyhle označené zobrazit a pak je buď vyřadit nebo označení zrušit. Nemusí to být systematické probírání obrázků, ale když náhodou narazím na něco hodně špatného, tak to prostě označím.
Odstraňovat by se měly fotky hlavně neostré, nezřetelné, barevně nevěrohodné (to je ale u mnoha rostlin i živočichů trohu problém, protože je mnoho variant), prostě technicky špatné a nebo focené nekvalitním foťákem či nekvalitním telefonem. Kvalita fotek je ale tady taky dost omezena velikostí fotografie, tak když tady dávám fotku zmenšenou na 20 až 25% původní velikosti a ještě dost zkomprimovanou, tak kvalita jde podstatně dolů (moje kvalitní fotka má cca 70MB). To je ale o prostoru na serveru a jeho možnostech, tak vhodný kompromis musí být. Každopádně by se taky mělo mít na vědomí, že se jedná o fotografie dokumentární, ne umělecké. Přílišné umění tady taky nemá co dělat.
Taky v seznamu uživatelů je podle mne tak 50 % "mrtvých duší". Jsou tam i lidé, kteří se přihlásili před 7 léty a mají tady jen jednu návštěvu nebo jsou už třeba i 5 a více roků neaktivní a ničím tady nepřispívají. Tyhle lidi by se měli ze seznamu vymazat a přihlášení zrušit. Seznam vypadá hodně rozsáhlý, ale fungujících lidí je tam odhadem 40%.
Je to takový můj nápad. Co vy na to?
Tomáš Šimek   [03.01.2012 23:09:35]
[Odpovědět]
Dobrý den,

přikláním se k řešení ohledně vyřazení technicky špatných fotografií, tedy i těch ode mne :). Biolib už poněkud dospěl a bude dobré tímto pracným krokem posunou jeho úroveň zas kousek dál.
P.S. alespoň mne to donutí zakoupit lepší fotoaparát :)
Lubomír Klátil   [23.08.2011 23:27:47]
[Odpovědět]
Dobrý večer,
debata je to důležitá, opravdu některé obrázky jsou špatné. Samozřejmě odstranění některých obrázků může vzbudit rozhořčení autora. Já si myslím, že pokud jsou obrázky kvalitní a znázorňují druh z různých pohledů, může jich zůstat více. Pokud je druh prezentován jen málo obrázky, tady bych navrhoval nespěchat s odstraněním méně kvalitních.
Při pročítání příspěvků můžu říct, že názor Jaroslavy Ševčíkové je blízký mému.V každém případě nikomu nezávidím tu strašnou práci, kterou to bude chtít.
A děkuji za biolib.
Josef Němec   [10.08.2011 22:00:30]
[Odpovědět]
Ondřej Zicha [ 31.07.2011 12:20:02 ]:
Dobrý večer,
s dovolením bych navrhl:
1)Vyřadit všechny "technicky" špatné obrázky tj. neostré,špatně exponované ("přepálené"),tak jak to radí pan Kameníček.Bude to ale fuška,protože 162.OOO obrázků,1 minuta na posouzení?,a je to rok práce.I když by to předpokládalo 8 hodin denně bez oddechu,já mám toho dost tak už za dvě hodinky.Ale chtělo by to opravdu "chirurgický" zákrok neb z vlastní zkušenosti mám celou řadu přepálených obrazků (slabé slovo),když jsem trapně používal na pc tmavý monitor.Měl by to ale dělat opravdu nějaký profík,aby na tu fotku zíral opravdu maximálně tu minutu a ne pět jako já. :-).
2)Další posouzení, posunutí,vyhození bych už nechal jen na jednotlivém správci,ať si vybere koho chce jako pomocníka,podle mne to hoši dělají doposud dobře.Ať se proboha nezavalíme těmi obrázky,analoguji z vlastní zkušenosti,když teď opět zakládám rodinná foto a foto hmyzu z loňského roku.Ještě si to nechávám "klasicky" tisknout,hrůza,kapsy,šanony.regály,čas na prohlížení a korunky.
3)Z té "selekce" bych vynechal třeba fotografy pod 20 obrázků?,abyste je neodradily.:-)
Jaroslava Ševčíková   [07.08.2011 12:26:22]
[Odpovědět]
K otázce redukování počtu fotografií bych chtěla uvést, že mám na to asi dva základni pohledy, já fotky dělím:

- dle kvality fotek z hlediska profesionality, k tomu se nemohu vyjadřovat, protože tomu nerozumím, ale upozorňuji, že některá umělecky a kvalitně vyvedená fotografie spíš zkresluje celkový habitus a znaky k určení organismu

- dle vypovídající hodnoty pro uživatele, aby ta fotka ukázala organismus nejen umělecky, ale hlavně typicky, aby se fotografie daly využít i k určování, a aby nemátly a nezaváděly.

Přikláněla bych se k tomu, aby na BioLibu byly fotky hodnoceny dle druhého kritéria.
V každém případě nezávidím tomu, kdo bude rozhodovat, které fotografie nechat.

Nicméně za to, že BioLib existuje moc díky, pro mě jako učitelku je to studijní materiál pro žáky i pro mě.
Ondřej Zicha   [31.07.2011 12:20:02]
[Odpovědět]
K tomu řazení fotografií na profilu bych zatím jako nejlepší možnost viděl toto:

Skutečně by se zavedlo cosi jako hodnocení fotografií, s tím že tuto funkci by měli k dispozici
- všichni správci
- všichni fotografové s určitým počtem fotografií (např > 20)
- další správcem vybraní uživatelé

Je otázka, jestli umožnit hodnocení podle více faktorů, tj. že by se hodnotil zvlášť vědecký přínos a zvlášť kvalita (a zvlášť umělecký přínos?) a pak by se z toho počítal nějaký průměr, nebo by se požadovalo aby uživatelé do hodnocení promítli obojí. První možnost je složitější naprogramovat, větší práce vyplňovat (ačkoliv asi by stačilo vyplnit jen jedno z hodnocení), ale zároveň by to třeba pomohlo i pro výběr obrázků dne, případně rozhodování zda méně kvalitní fotografií skrýt z galerie či nikoliv.

Hodnocení by se potom využívalo ke dvoum věcem
- pořadí obrázku na profilu
- skrytí obrázku v galerii v případě že počet obrázků k jednomu druhu přesáhne nějakou hranici

Pořadí obrázků na profilu by se řešilo následovně
- první hlavní obrázek
- obrázky, které správce nastaví aby se vždy zobrazovaly na vrchu, tj. jistá obdoba současného manuálního řazení obrázků (ve většině případů asi takové obrázky nebudou nastaveny)
- zbytek do počtu se doplní obrázky seřazenými podle hodnocení
- nebudou se zobrazovat obrázky označené jako skryté z galerie, protože se bude předpokládat že je správce skryl protože jsou buď méně kvalitní nebo že už autor má v galerii dost jiných podobných obrázků
- pokud se mezi obrázky vyskytnout nějaká určitá slovníková hesla typu larva, kukla, vajíčko, semeno, borka, šiška atd., bude se dbát na to, aby se na profilu zobrazil i určitý počet obrázků z těchto kategorií, i za cenu, že celkový počet náhledů přesáhne 9
- u druhů se takto bude pracovat zároveň i s fotografiemi poddruhů, forem, variet atd. (nikoliv však plemen a kultivarů)
- je možné, že pro výběr fotografií bude nutné zapojit i nějaká složitější pravidla, například omezení fotografií od jednoho autora, pokud je dostatek kvalitních fotografií i od jiných autorů

Nevýhody vidím hlavně v tom, že to budu muset naprogramovat, ach jo. Pak je tady problém, že stejně většina fotografií v galerii nebude ohodnocená.

Funkce "Taxon - obrázky" ani obrázky v galerii takto řazené asi nebudou, kvůli rychlosti. Pro zpřehlednění výpisu bude muset existovat nějaká podpora přidávání "tagů" (hesel) k fotografiím i pro jiné uživatele než správce (opět s potvrzováním), aby se uživatelé mohli například podílet k přiřazování tagů jako jsou jednotlivé barvy, hesla jako list, květ, stonek atd., a bylo možné ve funkci Taxon - obrázky fotografie podle těchto tagů jednoduše filtrovat (a časem i vyhledávat v galerii rostliny podle barvy květů atp.).
Jiří Kameníček   [23.06.2011 23:19:02]
[Odpovědět]
Děkuji za upozornění na anketu.
Mě, jako častého přispívatele, toto téma velmi zajímá.
Milan Kořínek nemá pravdu, že může být k jednomu taxonu i několik set nebo tisíc fotek a ničemu to nevadí. Proklikat se spoustou rozmazaných a stejných snímků je otrava a najít některý dobrý je kumšt.
Já naopak souhlasím se skrytými snímky a nemyslím jen případy, kdy je snímků mnoho. Snímků uveřejňuji cca 6 snímků na druh a pokud by bylo správcem rozhodnuto, že je můj snímek dobrý a že má být v galerii, měl by být v galerii jen jeden a všechny dalších ve skrytých. Tyto další snímky by se zobrazily po kliknutí na 1 ikonu - "Skryté daného druhu tohoto autora" nebo 2 ikonu - "Skryté všechny daného druhu". Pokud nebudou snímky splňovat základní parametry (měly by se přesně vyjmenovat v podmínkách), tak budou všechny ve skrytých.
To by se ale musela především odebrat všem všechna práva přidávat vlastní fotografie přímo do galerie. Dejte jednomu administrátorovi práva fotky obousměrně přeřazovat a pak si může přidávat kdo chce co chce, ale musí počítat s tím, že se na to bude dívat sám.
Uveřejňuji své snímky na Nahuby.sk a tam jsou podmínky o 200% přísnější a do galerie (do atlasu) se dostanou je snímky, které odsouhlasí jen 1 osoba a pokud se tam dostanou nějakým jiným způsobem ( mám právo přidávat fotky a měnit determinace) je i tak nekompromisně a bez diskuze vyřazena. Hledí se na ostrost, na přepaly, na kompozici a další parametry, které většina uživatelů nesplňuje. Někomu se to nelíbí, ale myslím že to má smysl. Raději žádné fotky, než špatné. Každého to přinutí zapřemýšlet nad fotografií, pokud ji chce mít v atlase.
J.K
Ondřej Zicha   [23.06.2011 22:31:21]
[Odpovědět]
Nicméně redukování celkového počtu fotografií má ještě další smysl. Pokud budeme chtít zajistit co nejvyšší věrohodnost určení fotografií, budou galerii muset procházet odborníci a schvalovat (či upravovat) determinace i již potvrzených fotografií. Pokud bude ke každému druhu spousta fotografií, obávám se že se nebude nikomu chtít se do toho pouštět. Myslím, že od určitého množství fotografií poněkud zpřísnit požadavky na kvalitu a přínos nově přidávaných fotografií je záhodno. Nicméně taky v zásadě nejsem proti tomu aby u některých druhů bylo třeba několik set fotek, v extrémním případě. Jen bych z toho nedělal standard. Nakonec počet fotografií má i vliv na zatížení serveru.
Ondřej Zicha   [23.06.2011 22:26:20]
[Odpovědět]
Milan Kořínek [ 23.06.2011 22:08:20 ]: Nevím jestli oba myslíme to samé skrývání fotografií. Nemyslím teď úplné skrytí fotografie, kdy fotka zmizí odevšad, myslím skrývání z profilu a galerie. Jde o to, že pokud je v galerii rosniček několik stránek fotek rosničky zelené a pak jedna fotka nějaké jiné rosničky, člověk ji v té zelené záplavě snadno přehlédne. Když hledá nějaký konkrétní druh z obří čeledi, musí prolistovat desítky stránek podobných fotek nějakých populárních druhů, než najde co hledá. Skrývání fotek z galerie by mělo zajistit, že by se v galerii od každého druhu zobrazoval omezený počet fotek, řekněme do těch původně plánovaných dvaceti (maximálně u vysoce variabilních druhů či druhů s fotkami různých vývojových stádií) by bylo možné toto číslo dle vlastního uvážení překročit. Fotky "nad počet" by v BioLibu zůstaly a dalo by se na ně dostat řadou způsobů - primárně samozřejmě z funkce Taxon - obrázky, tj. kliknutím na Více u těch devíti obrázků na profilu - tam fotky nijak filtrované nebudou. Dále v kategorii těch např. rosniček se bude zobrazovat informace, že jsou v kategorii i skryté fotky, klikněte sem a sem pro zobrazení všech, je to vidět tady. A za třetí se budou fotky zobrazovat v Autorské galerii, vyhledávání, statistikách atd.
Milan Kořínek   [23.06.2011 22:08:20]
[Odpovědět]
Ondřej Zicha [ 23.06.2011 21:26:37 ]:

Stále nesouhlasím se skrýváníám fotogerafií. Pokud není problém v objemu dat, tak nevidím důvod proč některé fotky skrývat. Podle mně může být k jednomu taxonu i několik set nebo tisíc fotek a ničemu to nevadí. Správci by se primárně měli věnovat profilu taxonu (což je devět fotek) a nemělo by to snad nikoho zatížit při jejich sestavení, další fotky bych řadil podle data přidání s možností nějaké větší komunity "správců", kteří by je mohli posunout dopředu nebo dozadu (nějaké širší "lidové" hlasování bych asi taky vynechal). Ale určitě jsem proti mazaní, neschvalování nebo skrývání fotografií. Já sám mám k některým taxonům několik stovek docela solidních fotek, obvykle se pak snažím přidat jen několik a mám dilema kterou fotku nebo jaký záběr sem dát, aby nebyl příliš podobný tomu co už tady je. Proto bych se chtěl opět přimlouvat pro neomezený počet fotek u taxonu. Profilové fotky nechat na správcích jednotlivých taxonomických skupin, aby vybrali to nej a hlavně obrázky vypovídající o taxonu ať tam není třeba jen 9x dospělec a skvělé fotky larvy, kukly či něco jiného nejsou zasunuty na xté stránce a zbytek fotek by mohla spravovat nějaká širší komunita (ale určitě ne všichni uživatelé) a podle kvality, či vypovídací hodnoty by je mohla posunovat nahoru nebo dolů. Úplně jednoduše by to šlo nějakým bodovým hodnocením - nej fotka (ať už podle technické kvality nebo vypovídajícví hodnoty) třeba 10 bodů, mizérie technická i biologická 0 nebo jeden bod a podle toho by se pak fotky v galerii řadily. Je jen třeba vyloučit všelidové hlasování což by mohl být problém a vybrat trochu solidní a odpovědné přispěvatele Biolibu, kteří by tato práva dostali.
Ondřej Zicha   [23.06.2011 21:26:49]
[Odpovědět]
Akorát nevím kdo to bude číst.
Ondřej Zicha   [23.06.2011 21:26:37]
[Odpovědět]
K řešení neutěšené situace, kdy galerie doslova přetéká méně kvalitními obrázky, mám následující návrh.

Začnu ale trochu od lesa, něco k historii a vývoji mých myšlenkových pochodů. V první řadě došlo k naplnění galerie převážně mými fotografiemi nevalné kvality, postupně se je snažím promazávat, věřím že je i řada dalších autorů, kteří by uvítali možnost některé své starší obrázky z BioLibu odstranit, čemuž se nebráníme (naopak je to právo uživatelů, mazat si vlastní fotografie), nicméně je jasné že nelze a) nechat uživatele nekontrolovaně mazat své fotografie, čímž se ztrácí přehled o tom co je kde za fotky a b) plýtvá se prací správců a odborníků, kteří třeba staré fotky prohlíželi a potvrzovali, leckdy třeba i za pečlivé kontroly vyobrazených znaků (načež by někdo fotku smazal a nahrál novou a kontrola by mohla začít znova). Takže toto bude časem řešeno nějakou možností označit fotky jako kandidáty ke smazání a správci budou rozhodnutí potvrzovat, případně se domluví s uživatelem na jiném postupu.

Rozhodně také nelze cizí starší fotografie horší kvality mazat bez vědomí uživatele, někomu to nevadí, ale není v silách správců aby si tyto informace opatřovali, zapamatovali a mezi sebou předávali. Toto bych rád časem řešil nějakou možností v nastavení, kde by autor mohl zaškrtnout že souhlasí s tím, aby správci dle svého uvážení starší fotografie v nejzazším případě odstraňovali.

Co se týče odmítání nových fotografií, ze začátku jsme se snažili udržovat počet fotek do dvaceti, což vedlo k tomu, že jsme museli odmítat mnohdy kvalitní fotografie, někdy to dokonce nové uživatele odradilo od dalšího přispívání.

Současný přístup je tedy takový, že počet fotografií příslušného druhu v BioLibu není omezený, ale snažíme se odmítat fotografie s přihlédnutím k jejich kvalitě, celkovému počtu fotografií, počtu fotografií jednoho autora, podobnosti fotografií jednoho autora atd., samozřejmě každý správce má trochu jiná měřítka, ale s tím se nedá nic dělat.

Pro zpřehlednění galerie byla již před nějakým časem implementována funkce "Skrýt fotografii z galerie", která fotku schovala ze základního výpisu galerie, ale stále se zobrazovala v galerii autorské, ve funkci Taxon - obrázky, při hledání atd. Zobrazení takto skrytých fotek je možné přepínat v nastavení galerie, případně se zobrazuje upozornění, když takové fotografie v galerii jsou. Na profilu taxonu lze zase fotografie libovolně řadit. Bohužel není úplně v našich silách, abychom stíhali fotografie neustále porovnávat, skrývat ty horší, posouvat je na profilech dozadu atd.

Nyní už k samotnému návrhu: řazení fotografií na profilu sice zůstane zachováno, ale bude mu přikládán menší význam, tj. bude se používat jen ve vzácných případech. Funkce Skrýt z galerie bude mít vliv nejen na zobrazení fotek v galerii, ale i fotek na profilu taxonu, tj. skrytím fotografie z galerie se nezobrazí ani na profilu, kde se zobrazí prvních několik neskrytých fotek druhu. Správci budou mít k dispozici funkce, které budou vyhledávat taxony, od kterých je v galerii příliš vysoký počet odkrytých fotografií (třeba více než 12, nebo třeba více fotografií od jednoho autora) a budou moct tyto případy řešit. Také je otázka, zda do procesu návrhu fotografií ke skrytí nezapojit přímo uživatele. Původně jsem plánoval, že by na BioLibu fungovalo nějaké hlasování o kvalitě fotek, ale nakonec jsem musel souhlasit s ostatními dotázanými, že BioLib není primárně nějaká fotogalerie kde by se autoři předháněli kdo má kvalitnější fotky a že by to spíše mohlo vyvolávat spory či otrávit uživatele, kteří fotí zajímavé věci, ale třeba nepříliš "atraktivně". Nicméně nějakou možnost nechávat uživatele označovat fotky podle nich vhodné ke skrytí bych úplně nezatracoval, protože pro správce je to úkol příliš gigantický. Bohužel i tak jsem si jistý že to řadu autorů otráví, když jim správci budou skrývat fotografie, ale zase je to dle mého názoru lepší, než kdyby se kvůli přehlednosti fotografie odmítaly a mazaly. Ve funkci Taxon - obrázky a Autorská galerie se fotky budou zobrazovat dle času přidání nezávisle na skrytí a pořadí.

V druhé fázi bych rád zajistil, aby se na profilech vždy zobrazovaly klíčové fotky jako třeba larvy a vajíčka u hmyzu, borka, plody, semena u rostlin atd., tj. aby těch devět fotografií nebylo vyčerpáno neskyrými fotkami dospělců resp. habitů rostlin.

Dává to smysl? Má k tomu někdo nějaké dotazy, připomínky či jiné návrhy? Je to dle mého názoru docela důležité rozhodnutí, tak ho nechci dělat úplně sám.
Ondřej Zicha   [12.11.2010 19:21:20]
[Odpovědět]
Přidal jsem do slovníku heslo let, se kterým lze nyní propojovat "létací" fotografie. Význam to má v tomhle případě spíše estetický než praktický, ale dokážu si představit i situaci kdy si chce někdo vyfiltrovat galerii siluet dravců a porovnávat co vlastně na tom nebi viděl. Akorát bude (klasicky) spousat práce zpětně to popropojovat, zatím jsem udělal dravce, svišťouny a netopýry. Až bude časem možné přidávat nepotvrzená hesla k fotkám, tj. aby se mohli uživatelé podílet na "tagování" fotografií, tak se to snad postupně doplní, do té doby leda by se někdo ze správců hodně nudil, případně si na to vzpomněl u nově přidávaných fotografií.

http://www.biolib.cz/cz/gallery/dir184/?viewall=1&termflt=4961
Ondřej Zicha   [04.11.2010 23:30:01]
[Odpovědět]
Petr Pivoňka [ 04.11.2010 21:12:25 ]: Těžko říct, třeba v Liberci taková pravidla mají asi hodně dlouho, bohužel je to asi někde napsané jen drobným písmem v návštěvním řádu, který asi málokdo čte (což je jistě chyba návštěvníků - mně nevyjímaje - ne botanické zahrady). Nicméně zobrazovat u fotek z botanických a zoologických zahrad odkaz na stránky příslušné zahrady považuji za slušnost a věřím že ředitelé botanických zahrad budou natolik shovívaví, že nám takovéhle použití fotek dovolí. Vždyť na internetu se dají najít daleko horší případy nesoukromého použití, například fotky z botanických zahrad nabízené v komerčních fotobankách.
Petr Pivoňka   [04.11.2010 21:12:25]
[Odpovědět]
Ta informace o pravidlech v botanických zahradách je pro mne nová, otázka je, jestli tuto podmínku mají odjakživa, těžko by si toto právo mohli uzurpovat zpětně.
Ondřej Zicha   [11.09.2010 13:30:50]
[Odpovědět]
Jak už jsem psal do novinek, fotografie je nyní možné propojovat s hesly pěstovaná rostlina, chovaný živočich a sbírkový exemplář. Začal jsem to zpětně doplňovat (ručně), ale potrvá to asi pár let než to bude všechno doplněné.

Zkusím časem napsat nějakou funkci, která vyjede všechny fotografie, které nejsou zařazeny pod tato tři hesla, a bude možné nějak hromadně označovat fotky, kde bylo zkontrolováno, že do těchto seznamu nepatří (nebo propojovat s heslem něco jako "ve volné přírodě"? To se mi zdá divné).

Každopádně u nových fotografií to pokud možno propojujte (já vím, je to zase práce navíc). Pokud máte správcovská práva a trochu toho času, zkuste si nějaké svoje fotky zpětně propojit, pokud jich nemáte moc. A pokud jich máte ze zoo moře (jako třeba pan Kořínek nebo pan Sloviak), raději počkejte až vymyslím jestli by to nešlo nějak hromadně, ale zatím mne nic nenapadá...

Časem pro fotky ze zoo a botanických zahrad přibude ještě další komplikace - bude možné je propojit se záznamem konkrétní zahrady, takže se u fotky bude zobrazovat i logo a odkaz. Bude to pro ty zahrady jakoby takové zadostiučinění, neboť jak zjištuji, většina botanických zahrad má v pravidlech pro návštěvníky poznámku, že fotky tam pořízené je možné použít pouze neveřejně, což zřejmě BioLib není (sem tam si někdo stěžuje, ale naštěstí to zatím nikomu nevadí až tak aby žádal smazání takových fotek z BioLibu). Až bude tahle funkce hotová, zkusím do všech větších českých botanických a zoologických zahrad napsat a dohodnout si s nimi rámcovou možnost mít na BioLibu fotky z těchto zahrad výměnou za tuto drobnou a pro ně výhodnou reklamu, aby to s nimi nemusel řešit každý uživatel sám, jak pravidla občas vyžadují.
 
Záznam 1 až 20 z 71  
[1] 2 3 4