CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Vytváření textových bloků CZ

Správci: Ondřej Zicha

*
*
? * Zadejte pomocí číslice slovo šest:

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

Funkce vytváření textových bloků je společná řadě částí BioLibu, proto bude přístupná veřejně, aby se kdokoliv mohl dozvědět o změnách nebo se zeptat na cokoliv co s používáním textových bloků souvisí.

 

 
 
Záznam 1 až 14 z 14  
Tomas HLUSKA   [27.02.2012 13:34:39]
[Odpovědět]
Jo, a ještě jsem chtěl říct, že sbrština neexistuje, místo toho je dolnosbrština, hornosbrština a srbochorvatšina. (nebo tak nějak) A takových případů by se asi dalo najít v dalších jazycích víc.
Tomas HLUSKA   [27.02.2012 13:30:07]
[Odpovědět]
Myslím, že by bylo dobré přeložit i názvy jednotlivých odstavců (Rožšíření, popis, ekologie atd.) do jednotlivých národních jazyků. Když už občas mají nějaký ten text v jejich jazyce, tak ať to mají komplet ;)

A ještě jedna poznámka - v hebrejštině se píše zprava doleva, tak by asi bylo dobré to reflektovat v úpravě :)
david svoboda   [19.12.2010 21:35:05]
[Odpovědět]
vytváření bloku zadat
Ondřej Zicha   [04.11.2006 00:25:29]
[Odpovědět]
Výrazně jsem předělával kód okolo textových bloků, snad bude všechno fungovat tak jak předtím. Nicméně nejzajímavější změna je asi ta, že se změnil způsob výběru jazykové verze textových bloků. V nastavení lze nyní zvolit libovolný preferovaný jazyk, řekněme slovenštinu.

Prohlíží-li uživatel BioLib, všude tam kde jsou textové bloky ve slovenštině, ať už to jsou taxony, slovník, obrázky (kam teď jdou také přidávat textové bloky), lokality, biotopy atd., se primárně zobrazí slovenský text. Pokud chybí, hledá se nejbližší příbuzný jazyk, tedy čeština. Pokud se nenajde ani ten, hledá se angličtina. A není-li přítomna ani ta, pak se zobrazí pouze seznam ostatních jazyků ve kterém jsou k příslušnému záznamu dostupné texty. Nebo samozřejmě nic, pokud žádné nejsou (zatím většina záznamů, že...). Když má někdo jako preferovaný jazyk nastavenou němčinu, hledá se německý text, nenajde-li se zobrazí se anglický. Uživatelům s preferovanou angličtinou se zobrazují vždy pouze anglické texty.

V každém případě ale lze volbu jazyku změnit pomocí vlaječek u začátku textových bloků. Velká vlaječka značící aktuální jazyk se vykresluje vždy když je jazyků více nebo se zobrazený jazyk neshoduje s preferovaným.

Mně se tedy toto vylepšení nesmírně líbí a mám z něj radost :)
Ondřej Zicha   [05.08.2006 16:38:06]
[Odpovědět]
Pomocí textových funkcí se nyní dá odkazovat přímo na určitý textový blok taxonu, slovníkového pojmu, lokality, biotopu atp. To je užitečné v případech, že má text více stránek a autor textu se chce odkázat na nějakou určitou kapitolu. Takto je třeba možné příliš dlouhé textové bloky rozdělit na více stránek a na začátku přidat odkazy na jednotlivé části. Zapisuje se jako přídavný parametr textové funkce, např. [[t:číslo_taxonu,textblock=číslo_textového_bloku};text odkazu]]. Pokud není textový blok nalezen, objeví se na profilu chybové hlášení. Čísla textových bloků je možné zjistit pomocí funkce UKÁZAT INFO z informace u příslušného textového bloku.
Ondřej Zicha   [24.03.2006 22:52:00]
[Odpovědět]
Přidal jsem možnost tří nových textových bloků k profilům taxonů - Paleontologie, Zajímavosti a Možné záměny

viz: Textové bloky v profilech taxonů
Ondřej Zicha   [25.02.2006 19:31:25]
[Odpovědět]
Vytvořil jsem speciální typ textového bloku Literatura, do kterého se budou uvádět citace na použitou literaturu. Blok se automaticky vypisuje zmenšeným písmem, protože to podle mne vypadá lépe, většina autorů to používá a bude dobré když to bude vypadat všude stejně.

Příklad:
Cepaea hortensis

Více zde:
Citace literatury a elektronických dokumentů
Ondřej Zicha   [25.11.2005 13:35:41]
[Odpovědět]
"Všech" motýlů tam napsáno není - a nebo už jsem to opravil a nepamatuju si to :)
Ale možná by to chtělo ten text přeformulovat, prozatím jsem alespoň doplnil poznámku (na konci stránky)

Atlas denních motýlů ČR

Jinak ty články stále ještě nejsou veřejné, mimo jiné taky kvuli tomu, že pan Anděra momentálně nemá čas svůj článek o mapování doladit a poté zpracovávat výsledky mapování, protože dokončuje nějaké knihy. Celá akce se spustí asi až na jaře. Funkci Články bych chtěl zveřejnit dřív, ale musím si nějak rozmyslet jak ten Anděrův článek chytře schovat.

Napadlo by někoho kam Články zařadit v menu? Buď rovnou do hlavního, nebo do někam do levého. Jenže z toho horního by se zase nějaká položka musela odstranit, já bych byl pro checklisty, ale až těch článků bude víc, zatím bych na ně dal odkaz pod Diskuze... Co myslíte?
Ondřej Zicha   [25.11.2005 00:15:16]
[Odpovědět]
Jiří Berkovec [ 25.11.2005 00:05:48 ]: Takový motýl není ani v BioLibu, akorát modrásek Rebelův, a ten ve článku je.

Ono takhle, asi by to chtělo nějak lépe uvést, že to jsou fotografie všech českých denních motýlů, ale prostě českých denních motýlů co Dvořák nafotil, těžko říct co tam chybí (či co tam přebývá).
Ondřej Zicha   [24.11.2005 15:43:21]
[Odpovědět]
Krom toho mazání je to více méně hotové, viz ukázka
Ondřej Zicha   [24.11.2005 11:58:03]
[Odpovědět]
Pracuju na tom, aby se daly textové bloky rozdělit do více stránek, třeba v případě dlouhých článků. Text bude nad sebou obsahovat navigaci pro pohyb po jednotlivých stránkách. Stránkování bude možné ovlivňovat pomocí funkce "Akce s texty". Horší bude jak udělat aby po smazání nebo skrytí textového bloku nevznikla prázdná stránka.
Ondřej Zicha   [16.11.2005 12:46:34]
[Odpovědět]
- upravil jsem zobrazování obrázků v textových blocích, pokud je jich více nad sebou, tak se neslejou do jednoho rámečku, viz. např. zde: Mapování savců v ČR.
Ondřej Zicha   [19.10.2005 21:56:25]
[Odpovědět]
Jiří Berkovec [ 19.10.2005 21:05:25 ]: No, k fotografiím textové bloky dělat nejdou (a zatím to ani neplánuji), bylo by lepší kdyby ta fotka odkazovala na biotop, a tam teprve byl nějaký text. Textové bloky jdou dělat k biotopům, taxonům, slovníčku, nápovědě a lokalitám, přičemž vždy jen ten co na to má práva, u taxonů a slovníčku může dělat uživatel návrhy textových bloků.

Myslím si že povídání o tom co je na fotce by nemělo být přímo u ní, pokud se to může vztahovat na více fotografií. Třeba popis a ekologie vyfoceného druhu patří jako text k taxonu, a ne k fotce (jako to někdo občas dělá). Stejně tak by to mělo být u biotopů, i když je to můj názor, někdo jiný na to zas může mít jiný. Já navrhuji propojit fotku s biotopem a maximálně uvést text "více najdete v profilu biotopu", ale i to je možná zbytečné...
Ondřej Zicha   [03.10.2005 00:57:37]
[Odpovědět]
- mirna uprava: nadpis bloku lze doplnit kdykoliv (pri editaci i pridavani), pokud je vyplneny, automaticky se typ textu nastavi jako obecny.
 
 
Záznam 1 až 14 z 14