CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Historie změn CZ

Správci: Ondřej Zicha

Do této místnosti mohou přispívat pouze administrátoři
Podrobný seznam změn v projektu BioLib. Příspěvky jsou psané stručně, neboť slohově vybroušené texty mne zdržují od programování :) Pokud se vám zdá, že některá z nově zprovozněných úprav nefunguje tak jak má, napište nám prosím do místnosti Návrhy a připomínky, hlášení chyb.

 

Záznam 61 až 80 z 374  
1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Ondřej Zicha   [08.01.2011 00:20:50]

Filtrování funkce taxon - obrázky

Funkci lze nyní omezit dle autora a slovníkového pojmu. Pokud není počet obrázků příliš vysoký, zobrazí se navíc seznam všech autorů fotografií a všech slovníkových hesel u zobrazených fotografií.


Pomocí těchto seznamů lze pak funkci jednoduše filtrovat.

Viz například Laridae - rackovití
Ondřej Zicha   [07.11.2010 11:53:07]

Mapování bezobratlých

Zpřehlednění mapování bezobratlých - při kliknutí na ikonku sekce (např. brouci) se nezobrazí přehled mapovaných druhů, ale stránka mapování filtrovaná pro příslušnou sekci - filtr se týká nezpracovaných i zpracovaných pozorování, výběru druhů ve formuláři mapování, zobrazených správců mapování, přehledů mapovaných taxonů a textu k mapování.
Ondřej Zicha   [11.09.2010 13:18:05]

Označení fotografií ze sbírek, zoologických a botanických zahrad

Fotografie je nyní možné propojovat s hesly pěstovaná rostlina, chovaný živočich a sbírkový exemplář.


Propojení slouží k odlišení fotografií z volné přírody od různých na zahradě či skleníku pěstovaných rostlin, domácích zvířat, zvířat focených ve výběhu v zoo a podobně.

Krom toho, že tím pádem půjde prohlížet galerii filtrovanou za tato hesla nám toto propojení umožní i lépe kontrolovat determinace - budeme časem moct automaticky hlídat, zda se druhy z fotografií z volné přírody vyskytují v checklistu (seznamu) druhů příslušné země. Pokud se druh v checklistu nenajde, upozorní nás to na podezřelou determinaci, nebo budeme moct checklist na BioLibu aktualizovat.

Již přidané fotografie budeme zpětně provazovat, ale vzhledem k velkému množství fotek a k nutnosti víceméně ručně vybírat co propojit a co ne nám to nějaký čas potrvá - prosíme o trpělivost! Také prosíme všechny uživatele, kteří mají práva na práci s přijatými vlastními obrázky, aby si co nejvíce fotografií takto označili sami.
Ondřej Zicha   [11.09.2010 09:01:10]

Filtrování nepotvrzených určených obrázků

Přehled nepotvrzených obrázků ve statistikách přidaných záznamů lze nyní omezit pouze na ty určené do druhu, agregátu, poddruhu a nižších.
Ondřej Zicha   [10.07.2010 14:42:02]

Mazání komentářů

Komentáře u obrázků a taxonů se nyní pouze označují jako smazané, ale nesmažou se úplně (alespoň ne hned).


Hlavní správce smazané komentáře dále vidí a může řešit případné stížnosti uživatelů, kterým byly komentáře z nějakého důvodu či omylem smazány.
Ondřej Zicha   [13.06.2010 17:16:55]

Nadpisy a perexy příspěvků

V Novinkách a Historii změn je nyní možné psát titulky příspěvků a úvodní krátké texty, které se zobrazí na přehledech např. na hlavní stránce.


Zbytek novinky se pak zobrazí až v diskuzní místnosti.

Tato změna je skoro zbytečnější než předchozí, oboje ale má svůj důvod v připravovaném redesignu BioLibu, na kterém zrovna pracuji (ale který ještě nějaký čas zabere).
Ondřej Zicha   [13.06.2010 17:13:27]

Související témata u nápovědy

Stránky nápovědy je nyní možno vzájemně propojit přes "Související témata".


Uznávám že je to skoro k ničemu, na druhou stranu se tím psaní nápovědy zjednodušilo oproti předchozímu stavu, kdy se související témata psaly přímo do textu. Teď související témata reagují na změny v názvu nápovědy, zobrazují se pouze pokud existuje příslušná jazyková verze a pouze pokud není nápověda omezena na určitá správcovská témata (takže správci mohou v některých seznamech vidět více položek).
Ondřej Zicha   [29.05.2010 17:37:59]

Náhled u nepotvrzeného obrázku

Na detailu nepotvrzené fotografie se nyní pro autora fotografie a pro správce galerie vypisuje informace o celkovém počtu fotografií k příslušnému druhu, o počtu fotografí toho druhu od stejného autora a náhled první fotografie (první fotografie od autora, nebo hlavní fotografie taxonu).


Tato funkce usnadní kontrolu determinace a zjednoduší administrátorům rozhodování, zda přijímat např. méně kvalitní fotografii, pokud už jich k taxonu existuje větší počet, nebo pokud už autor podobné fotografie na BioLibu má.
Ondřej Zicha   [11.04.2010 15:59:39]

Kultivary a plemena

V Nastavení je nyní možné zakázat zobrazování kultivarů a plemen. Toto nastavení ovlivní funkce Profil taxonu (výpis podtaxonů), Taxon - stromové zobrazení, Hledání a Galerie. Přihlášenému uživateli se toto nastavení uloží a je použito při příštím přihlášení.
Ondřej Zicha   [13.03.2010 23:06:28]
Probíhá testování rozsáhlých úprav zdrojového kódu BioLibu. Prosím hlašte všechny nalezené problémy v místnosti Návrhy a připomínky, hlášení chyb nebo na email ondrej.zicha@gmail.com
Ondřej Zicha   [10.01.2010 18:00:50]
- u obrázků, taxonů, článků, slovníkových pojmů, lokalit atp. ke kterým existují v BioLibu komentáře se nyní zobrazuje v pravém horním rohu ikonka s odkazem na jejich přehled (doposud se odkaz vypisoval pouze v dolní části stránky, kde mohl být snadno přehlédnut)

- u taxonů, obrázků a slovníkových pojmů, ke kterým nějaký uživatel přidal data (a ta jsou zatím nepotvrzená správcem), se nyní zobrazuje ikonka v pravé horní části stránky. U obrázků se tato ikonka zobrazuje v případě že k fotografii někdo přidá návrh na změnu určení

- stránka s obrázkem propojeným s dalšími obrázky jako fotografie stejného objektu (tj. stejný jedinec focený z různých pohledů a v různém detailu) nyní zobrazuje všechny propojené fotografie bez ohledu na to jestli jsou některé z nich potvrzené a některé nepotvrzené (ale propojit nepotvrzenou s potvrzenou fotografií zatím stále nelze).
Ondřej Zicha   [19.12.2009 23:52:00]
- při přidávání taxonu či vědeckého názvu se hledají duplicity i mezi nepotvrzenými taxony

- předělán výběr jazyka v některých formulářích, zobrazují se pouze "základní" jazyky, další lze vybrat volbou "Jiná možnost" a následným výběrem ze seznamu. Tím pádem bude v budoucnu možné přidávat další, méně rozšířené jazyky, a přidávat v nich texty či národní názvy.
Ondřej Zicha   [06.10.2009 21:27:48]
- nová funkce: Fotoseriály
- další drobné změny okolo galerie a formulářích pro přidávání obrázků
Ondřej Zicha   [13.09.2009 17:04:51]
- galerii je nyní možné filtrovat podle slovníkového hesla (např. mládě, larva, šiška atp.). Seznam "nejpopulárnějších" hesel lze najít zde: Galerie podle hesel, časem se bude rozrůstat jak počet hesel tak počet označených obrázků (např. zdaleka ne všechny obrázky plodů jsou zatím označené heslem plod). K informacím a diskuzi o této funkci jsem založil místnost Tagování obrázků a taxonů - barvy atp.
Ondřej Zicha   [16.08.2009 19:45:07]
- změny v zobrazení kategorií v galerii - pro kategorie s větším množstvím podkategorií se zobrazuje možnost přejít na konkrétní kategorii pomocí výběru a tlačítka, stránkování kategorií předěláno na javascriptové záložky místo samostatných stránek.
Viz třeba hmyz.

- správci taxonomického systému mohou nyní zadávat libovolné pořadí obrázků na profilu taxonu
Ondřej Zicha   [18.07.2009 20:47:40]
- úprava stránky s přehledem mapování

- vylepšení výběru druhu v mapování - při přidávání záznamu bez upřesněného mapování je možné nabízené druhy filtrovat podle mapování a následně podle skupiny (např. Mapování bezobratlých / Pavoukovci)

- založil jsem před pár dny Facebookovou stránku pro BioLib - http://www.facebook.com/pages/BioLibcz/1.... Ptáte se proč? Já také. Reklama asi.
Ondřej Zicha   [24.06.2009 22:48:12]
- zavedeno barevné rozlišení "říší" ve výsledcích hledání, rejstříku, checklistech atp. Taxony jsou rozděleny do pěti skupin - živočichové (modrá), houby (žlutá), rostliny (zelená), "bakterie a ostatní" (oranžová - Bacteria, Chromalveolata, Rhizaria, Excavata atp.) a viry (šedá). Řadu funkcí lze nyní dle tohoto rozdělení snadno filtrovat. Do dalších funkcí bude tato možnost brzo dodělána. Označení v příslušné barvě se nyní zobrazuje i na profilech taxonů.

- ve výsledcích hledání se nyní zobrazují ikonky u taxonů s obrázky a texty. Ikonky pro obrázky s texty se zobrazují i v některých dalších funkcích (rejstřík, checklisty, podřízené taxony), postupně budou dodělány i do dalších částí BioLibu

- změny ve formulářích pro přidávání textu (postupně se budou podobně upravovat i ostatní formuláře)
Ondřej Zicha   [31.05.2009 16:17:49]
- upozornění pro uživatele prohlížeče Internet Explorer 8 - výběr GPS souřadnice z mapy v mapování v novém prohlížeči IE8 nefunguje tak jak má. Atlasová mapa se v IE8 nezobrazuje (ani mapa na Atlasu samotném), při výběru souřadnic z Google mapy se vybere souřadnice o kus vedle. V obou případech se zřejmě jedná o chybu prohlížeče IE8, kterou zatím nelze ošetřit. Jediná možnost je u stránky s výběrem kliknout na ikonku "režim kompatibility" (napravo od řádku s adresou) - to by mělo vyřešit problém jak u Atlasové tak u Google mapy. Ve starších verzích IE7, IE6 a v prohlížečích Firefox, Opera, Chrome atp. mapky fungují tak jak mají. Zdravíme programátory Microsoftu!
Ondřej Zicha   [23.05.2009 20:09:17]
- správci galerie mohou nyní některé obrázky skrývat tak, že se sice nezobrazují v základním nastavení galerie, ale zobrazují se v autorské galerii, funkci "taxon - obrázky", statistikách atp. Tím pádem není nutné tolik odmítat fotografie druhů, u kterých už je na BioLibu větší počet fotografií, jako tomu bylo doposud. Je však možné, že nově přijaté fotografie nebo některé ze starších budou správcem z galerie skryty. Pokud kategorie galerie obsahuje skryté obrázky, vypíše se o tom upozornění a je možné skrývání těchto záznamů vypnout. Toto opatření zavádíme hlavně z důvodu, že počet fotografií k některým populárním druhům (rosnička zelená, kudlanka nábožná, hlaváček jarní atp. začíná přesahovat únosnou mez. Více informací a diskuze k tématu zde: Neomezený počet obrázků k jednomu druhu v galerii, hlasování o kvalitě, skrývání méně kvalitních obrázků.

- v Nastavení je nyní možné zvolit počet náhledů, které se zobrazují na profilu druhu (defaultně 9)

- další drobné úpravy v zobrazování obrázků a chování galerie (při nastavení "Zobrazit obrázky z podkategorií" se už nezobrazují neurčené potvrzené obrázky, pokud to u nich není přímo nastaveno; levé menu ve funkci Taxon - obrázek nyní zobrazuje i funkce související s galerií, nejen taxonem. atp.)
Ondřej Zicha   [27.04.2009 10:48:56]
- funkce Rozcestníky sloučena s Profilem taxonu, u významějších skupin se zkratky do statistik, rejstříku, hledání a významných podskupin zobrazují přímo v rámci profilu

- více voleb při ověřování determinací fotografií, možnost označit determinaci jako chybnou, označit determinace které je nutné ověřit odborníkem na příslušnou skupinu. Přehledy ověření přidány do statistik nových záznamů a statistik za uživatele.

- drobné změny ve funkci Taxon - strom - přidány ikonky na zobrazení podstromu, možnost rychlé navigace po vyšších taxonech
Záznam 61 až 80 z 374  
1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19