CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Historie změn CZ

Správci: Ondřej Zicha

Do této místnosti mohou přispívat pouze administrátoři
Podrobný seznam změn v projektu BioLib. Příspěvky jsou psané stručně, neboť slohově vybroušené texty mne zdržují od programování :) Pokud se vám zdá, že některá z nově zprovozněných úprav nefunguje tak jak má, napište nám prosím do místnosti Návrhy a připomínky, hlášení chyb.

 

Záznam 61 až 80 z 379  
1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Ondřej Zicha   [06.11.2011 17:47:25]

Konverze titulku obrázků na taxon

Pokud uživatel při přidávání nebo změně fotografie nevybere ze seznamu konkrétní taxon, ale pouze napíše latinský název do políčka Název obrázku, BioLib se pokusí tento název při odeslání formuláře dohledat v databázi a doplnit vazbu na taxon. Pokud se podle názvu najdou dva či více odpovídajících taxonů, vazba neproběhne. Stejný mechanismus funguje i ve formuláři pro přidání určení fotografie.
Ondřej Zicha   [23.06.2011 19:22:28]

Automatické propojování příbuzných, obecnějších hesel

Při propojení obrázku s heslem např. housenka (resp. nymfa, housenice, glochidium atd.) se obrázek automaticky propojí i s heslem larva. Podobně fungují vazby mezi druhy listů, mezi druhy mláďat (štěně, kotě...).


Např. v angličtině není příliš rozlišováno mezi pojmy larva a housenka (caterpillar) a tudíž by anglicky mluvící osobě mohlo být zvláštní, že v galerii filtrované heslem "larva" nevidí druhy larev které mají nějaký specifičtější název.
Ondřej Zicha   [23.06.2011 19:16:23]

Obrázky čekající na zpracování

Kategorie galerie "Neurčené a nepotvrzené obrázky" byla rozdělena na "Neurčené obrázky" a "Obrázky čekající na zpracování".


V kategorii Obrázky čekající na potvrzení se nachází nepotvrzené obrázky určené do druhu či v užším smyslu. Nyní je pro správce snadnější nalézt a zpracovat určené obrázky.
Ondřej Zicha   [28.02.2011 00:05:52]

Odkazy na IUCN

Importováno přes 40 tisíc odkazů na stránky Červeného seznamu ohrožených druhů IUCN

IUCN Red List of Threatened Species [http://www.iucnredlist.org/]
Ondřej Zicha   [20.02.2011 21:58:36]

Ikonka při nových systémových zprávách

Podobně jako při obdržení nepřečtené pošty se nyní v záhlaví stránky zobrazuje ikonka, pokud má uživatel nepřečtené systémové zprávy (upozornění na nové komentáře, změny determinací atd.
Ondřej Zicha   [08.01.2011 00:20:50]

Filtrování funkce taxon - obrázky

Funkci lze nyní omezit dle autora a slovníkového pojmu. Pokud není počet obrázků příliš vysoký, zobrazí se navíc seznam všech autorů fotografií a všech slovníkových hesel u zobrazených fotografií.


Pomocí těchto seznamů lze pak funkci jednoduše filtrovat.

Viz například Laridae - rackovití
Ondřej Zicha   [07.11.2010 11:53:07]

Mapování bezobratlých

Zpřehlednění mapování bezobratlých - při kliknutí na ikonku sekce (např. brouci) se nezobrazí přehled mapovaných druhů, ale stránka mapování filtrovaná pro příslušnou sekci - filtr se týká nezpracovaných i zpracovaných pozorování, výběru druhů ve formuláři mapování, zobrazených správců mapování, přehledů mapovaných taxonů a textu k mapování.
Ondřej Zicha   [11.09.2010 13:18:05]

Označení fotografií ze sbírek, zoologických a botanických zahrad

Fotografie je nyní možné propojovat s hesly pěstovaná rostlina, chovaný živočich a sbírkový exemplář.


Propojení slouží k odlišení fotografií z volné přírody od různých na zahradě či skleníku pěstovaných rostlin, domácích zvířat, zvířat focených ve výběhu v zoo a podobně.

Krom toho, že tím pádem půjde prohlížet galerii filtrovanou za tato hesla nám toto propojení umožní i lépe kontrolovat determinace - budeme časem moct automaticky hlídat, zda se druhy z fotografií z volné přírody vyskytují v checklistu (seznamu) druhů příslušné země. Pokud se druh v checklistu nenajde, upozorní nás to na podezřelou determinaci, nebo budeme moct checklist na BioLibu aktualizovat.

Již přidané fotografie budeme zpětně provazovat, ale vzhledem k velkému množství fotek a k nutnosti víceméně ručně vybírat co propojit a co ne nám to nějaký čas potrvá - prosíme o trpělivost! Také prosíme všechny uživatele, kteří mají práva na práci s přijatými vlastními obrázky, aby si co nejvíce fotografií takto označili sami.
Ondřej Zicha   [11.09.2010 09:01:10]

Filtrování nepotvrzených určených obrázků

Přehled nepotvrzených obrázků ve statistikách přidaných záznamů lze nyní omezit pouze na ty určené do druhu, agregátu, poddruhu a nižších.
Ondřej Zicha   [10.07.2010 14:42:02]

Mazání komentářů

Komentáře u obrázků a taxonů se nyní pouze označují jako smazané, ale nesmažou se úplně (alespoň ne hned).


Hlavní správce smazané komentáře dále vidí a může řešit případné stížnosti uživatelů, kterým byly komentáře z nějakého důvodu či omylem smazány.
Ondřej Zicha   [13.06.2010 17:16:55]

Nadpisy a perexy příspěvků

V Novinkách a Historii změn je nyní možné psát titulky příspěvků a úvodní krátké texty, které se zobrazí na přehledech např. na hlavní stránce.


Zbytek novinky se pak zobrazí až v diskuzní místnosti.

Tato změna je skoro zbytečnější než předchozí, oboje ale má svůj důvod v připravovaném redesignu BioLibu, na kterém zrovna pracuji (ale který ještě nějaký čas zabere).
Ondřej Zicha   [13.06.2010 17:13:27]

Související témata u nápovědy

Stránky nápovědy je nyní možno vzájemně propojit přes "Související témata".


Uznávám že je to skoro k ničemu, na druhou stranu se tím psaní nápovědy zjednodušilo oproti předchozímu stavu, kdy se související témata psaly přímo do textu. Teď související témata reagují na změny v názvu nápovědy, zobrazují se pouze pokud existuje příslušná jazyková verze a pouze pokud není nápověda omezena na určitá správcovská témata (takže správci mohou v některých seznamech vidět více položek).
Ondřej Zicha   [29.05.2010 17:37:59]

Náhled u nepotvrzeného obrázku

Na detailu nepotvrzené fotografie se nyní pro autora fotografie a pro správce galerie vypisuje informace o celkovém počtu fotografií k příslušnému druhu, o počtu fotografí toho druhu od stejného autora a náhled první fotografie (první fotografie od autora, nebo hlavní fotografie taxonu).


Tato funkce usnadní kontrolu determinace a zjednoduší administrátorům rozhodování, zda přijímat např. méně kvalitní fotografii, pokud už jich k taxonu existuje větší počet, nebo pokud už autor podobné fotografie na BioLibu má.
Ondřej Zicha   [11.04.2010 15:59:39]

Kultivary a plemena

V Nastavení je nyní možné zakázat zobrazování kultivarů a plemen. Toto nastavení ovlivní funkce Profil taxonu (výpis podtaxonů), Taxon - stromové zobrazení, Hledání a Galerie. Přihlášenému uživateli se toto nastavení uloží a je použito při příštím přihlášení.
Ondřej Zicha   [13.03.2010 23:06:28]
Probíhá testování rozsáhlých úprav zdrojového kódu BioLibu. Prosím hlašte všechny nalezené problémy v místnosti Návrhy a připomínky, hlášení chyb nebo na email ondrej.zicha@gmail.com
Ondřej Zicha   [10.01.2010 18:00:50]
- u obrázků, taxonů, článků, slovníkových pojmů, lokalit atp. ke kterým existují v BioLibu komentáře se nyní zobrazuje v pravém horním rohu ikonka s odkazem na jejich přehled (doposud se odkaz vypisoval pouze v dolní části stránky, kde mohl být snadno přehlédnut)

- u taxonů, obrázků a slovníkových pojmů, ke kterým nějaký uživatel přidal data (a ta jsou zatím nepotvrzená správcem), se nyní zobrazuje ikonka v pravé horní části stránky. U obrázků se tato ikonka zobrazuje v případě že k fotografii někdo přidá návrh na změnu určení

- stránka s obrázkem propojeným s dalšími obrázky jako fotografie stejného objektu (tj. stejný jedinec focený z různých pohledů a v různém detailu) nyní zobrazuje všechny propojené fotografie bez ohledu na to jestli jsou některé z nich potvrzené a některé nepotvrzené (ale propojit nepotvrzenou s potvrzenou fotografií zatím stále nelze).
Ondřej Zicha   [19.12.2009 23:52:00]
- při přidávání taxonu či vědeckého názvu se hledají duplicity i mezi nepotvrzenými taxony

- předělán výběr jazyka v některých formulářích, zobrazují se pouze "základní" jazyky, další lze vybrat volbou "Jiná možnost" a následným výběrem ze seznamu. Tím pádem bude v budoucnu možné přidávat další, méně rozšířené jazyky, a přidávat v nich texty či národní názvy.
Ondřej Zicha   [06.10.2009 21:27:48]
- nová funkce: Fotoseriály
- další drobné změny okolo galerie a formulářích pro přidávání obrázků
Ondřej Zicha   [13.09.2009 17:04:51]
- galerii je nyní možné filtrovat podle slovníkového hesla (např. mládě, larva, šiška atp.). Seznam "nejpopulárnějších" hesel lze najít zde: Galerie podle hesel, časem se bude rozrůstat jak počet hesel tak počet označených obrázků (např. zdaleka ne všechny obrázky plodů jsou zatím označené heslem plod). K informacím a diskuzi o této funkci jsem založil místnost Tagování obrázků a taxonů - barvy atp.
Ondřej Zicha   [16.08.2009 19:45:07]
- změny v zobrazení kategorií v galerii - pro kategorie s větším množstvím podkategorií se zobrazuje možnost přejít na konkrétní kategorii pomocí výběru a tlačítka, stránkování kategorií předěláno na javascriptové záložky místo samostatných stránek.
Viz třeba hmyz.

- správci taxonomického systému mohou nyní zadávat libovolné pořadí obrázků na profilu taxonu
Záznam 61 až 80 z 379  
1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19