CZ EN
HLEDAT  

Článek

23.10.2006

Obojživelník roku 2007

Martin Šandera
Muzeum přírody Český ráj a Česká herpetologická společnost vyhlašují akci Obojživelník roku 2007
Cíl projektu: Probudit zájem veřejnosti o obojživelníky a plazy.

Dlouhodobý cíl: zastavit ubývání obojživelníků a plazů.

Výbor České herpetologické společnosti vybral jako obojživelníka roku 2007 skokana ostronosého, kriticky ohrožený druh, jedná se o jednu z nejohroženějších žab v ČR.

Projekt bude propagován pomocí informačního letáku, který bude kromě obojživelníka roku 2007 představovat i různé činnosti související s ochranou obojživelníků a plazů v podobě odkazů na jednotlivé internetové stránky, organizace a společnosti. Bude obsahovat kalendář významných akcí, kde se veřejnost může seznámit s obojživelníky a plazy přímo z očí do očí nebo nepřímo na různých přednáškách. Kalendář všech akcí bude na internetové stránce http://www.mpcr.cz. Proto bych Vás chtěl požádat o zaslání informací o vašich akcích, které se týkají ochrany obojživelníků a plazů. Informace pro leták zasílejte do konce října.

Informační internetová stránka (http://www.mpcr.cz) včetně kalendáře všech akcí. Do kalendáře akcí na internetu mohou být doplňovány akce, které se včas nedostaly na leták.

Ukazuje se, že většina lidí se spíše zajímá o osud zvířecích jedinců (např. o psy a kočky v útulcích) než o osud živočišných druhů. U obojživelníků jsou osudy populací významnější než osudy jednotlivců. Jeden zvolený druh jako obojživelník roku 2007 má jako symbol probudit ve veřejnosti zájem o osud „jednotlivce“ a jako vyslanec za ostatní druhy přiblížit celou skupinu.

Kontakt na realizátora:
Mgr. Martin Šandera
Rozvojová 252/3, 165 00 Praha 6 - Suchdol
mobil: 731 060 253, tel.: 221 951 852 (Po – Pá)
m.sandera(na)tiscali.cz

Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře