CZ EN
HLEDAT  
Zpět na taxon Unikonta

Strom

nadříše

Unikonta

Omezení a řazení

Nejnižší taxonomická úroveň ve výběru: třída [Zrušit]

 
Záznam 1 až 100 z 276  
[1] 2 3

soustava Opisthokonta Cavalier-Smith, 1987

říše Fungi Whittaker, 1959 - houby

oddělení Chytridiomycota - chytridiomycety

oddělení Zygomycota - houby spájivé

třída Microsporidia - hmyzomorky

třída Trichomycetes - trichomycety

třída Zygomycetes - zygomycety

oddělení Ascomycota Caval.-Sm. - houby vřeckovýtrusé

podkmen Pezizomycotina O.E. Erikss. & Winka

třída Arthoniomycetes O.E. Erikss. & Winka

třída Dothideomycetes O.E. Erikss & Winka

třída Eurotiomycetes

třída Lecanoromycetes

třída Leotiomycetes

třída Lichinomycetes V. Reeb, Lutzoni & C. Roux

třída Orbiliomycetes

třída Pezizomycetes

třída Sordariomycetes

podkmen Saccharomycotina O.E. Erikss. & Winka

třída Saccharomycetes O.E. Erikss. & Winka

podkmen Taphrinomycotina O.E. Erikss. & Winka

třída Neolectomycetes O.E. Erikss. & Winka

třída Pneumocystidomycetes O.E. Erikss. & Winka

třída Schizosaccharomycetes O.E. Erikss. & Winka - kvasinkotvaré

třída Taphrinomycetes O.E. Erikss. & Winka

oddělení Basidiomycota R. T. Moore - houby stopkovýtrusé

podkmen Agaricomycotina Doweld

třída Agaricomycetes - stopkovýtrusé

třída Dacrymycetes

třída Tremellomycetes - houby mozkovkovité

podkmen Pucciniomycotina

třída Microbotryomycetes R. Bauer, Begerow, J. P. Samp., M. Weiss & Oberw.

třída Mixiomycetes

třída Pucciniomycetes R. Bauer, Begerow, J. P. Samp., M. Weiss & Oberw. - rzi

podkmen Ustilaginomycotina

třída Exobasidiomycetes Begerow, Stoll & R. Bauer

třída Ustilaginomycetes R. Bauer, Oberw. & Vánky - sněti

třída Entorrhizomycetes Begerow, Stoll & R. Bauer

třída Wallemiomycetes

oddělení Deuteromycota - houby nedokonalé

třída Agonomycetes

třída Blastomycetes

třída Coelomycetes

třída Hyphomycetes

oddělení Glomeromycota

třída Glomeromycetes

říše Animalia Linnaeus, 1758 - živočichové

podříše Parazoa

kmen Porifera Grant in Todd, 1836 - houbovci

třída Archaeocyatha Vologdin, 1937 - archeocyáti

třída Calcarea Bowerbank, 1864 - vápenatí

třída Demospongiae Sollas, 1885 - rohovití

třída Hexactinellida Schmidt, 1870 - křemití

podříše Agnotozoa

kmen Dicyemida - sépiovky

kmen Orthonectida Giard, 1880 - plazmodiovky

kmen Placozoa Grell, 1971 - vločkovci

třída Trichoplacoidea

podříše Eumetazoa Butschli, 1910

oddělení Radiata Linnaeus, 1758 - láčkovci

kmen Ctenophora Eschscholtz, 1829 - žebernatky

třída Tentaculata Eschscholtz, 1825 - tykadlovky

třída Nuda - žebrovky

třída Xanioascidae Conway Morris & Collins, 1996

kmen Cnidaria Hatschek, 1888 - žahavci

třída Scyphozoa Götte, 1887 - medúzovci

třída Cubozoa Werner, 1975 - čtyřhranky

třída Hydrozoa Owen, 1843 - polypovci

třída Anthozoa Ehrenberg, 1834 - korálnatci

třída Polypodiozoa Raikova, 1994 - kaviárovci

kmen Monoblastozoa R. Blackwelder, 1963 - salinely

kmen Myxozoa Grassé, 1970 - rybomorky

třída Actinosporea - červomorky

třída Malacosporea - hlístičky

třída Myxosporea

kmen Vendobionta Seilacher, 1992

podkmen Trilobozoa Fedonkin, 1985

třída Erniettamorpha Pflug, 1972

třída Rangeomorpha Pflug, 1972

oddělení Bilateria Hatschek, 1888 - dvoustranně souměrní

pododdělení Protostomia Grobben, 1908 - prvoústí

kmen Acanthocephala - vrtejši

třída Archiacanthocephala Meyer, 1931

třída Eoacanthocephala Cleve, 1936

třída Palaeacanthocephala Meyer, 1931

kmen Annelida Lamarck, 1809 - kroužkovci

podkmen Clitellata - opaskovci

třída Hirudinea Lamarck, 1818 - pijavice













 
Záznam 1 až 100 z 276  
[1] 2 3

Nastavení



Vysvětlivky

vyhynulý druh/skupina