CZ EN
HLEDAT  

Mapování druhů v BioLibu

Z této funkce je možné přidávat pozorování jakéhokoliv druhu (zatím pouze na území ČR). Záznamy se automaticky zařadí do probíhajících pozorování, či zůstanou uchovány pro případné pozdější využití. Podrobnosti o mapování na BioLibu i mimo něj najdete na stránce http://mapovani.biolib.cz/.

Přidat záznam o pozorování

Hromadný import pozorování

Novinky

12.02.2014

Přibyla nová sekce mapování - Ryby České republiky, ve které mapujeme zejména ohrožené druhy z Červeného seznamu, nebo naopak druhy invazní, které mohou mít vliv na populace původních druhů ryb a obojživelníků. Mapování probíhá ve spolupráci s AOPK ČR, Muzeem přírody Český ráj a organizací HERPETA. Více se dozvíte ve článku Mapování vybraných druhů ryb a mihulí.

05.06.2013

Dalším pavoukem mapovaným na BioLibu je lovčík hájní (Pisaura mirabilis), relativně hojný a snadno poznatelný druh, o jehož rozšíření však také chybí aktuální údaje. Zároveň můžete Vaše pozorování lovčíka s fotografií poslat do redakce zpravodajského portálu Muzeum 3000, více ve článku http://muzeum3000.nm.cz/veda/najdete-lov....

06.04.2013

Mapování brouků nyní zahrnuje všechny naše druhy z čeledi majkovití (Meloidae), celkem 24 druhů.

27.08.2012

Zápřednice jedovatá (Cheiracanthium punctorium), pakřižák chluponohý (Uloborus plumipes) a lepovka jižní (Scytodes thoracica) jsou tři druhy nejnověji přidané mezi mapované pavoukovce ČR. Při mapování zápřednice prosíme mapovatele o fotodokumentaci či dokonce dokladový exemplář (více zde) - je však nutno dbát zvýšené opatrnosti, kousnutí může být bolestivé.

Archiv novinek >>Mapování druhů