CZ EN
HLEDAT  

Nápověda

Jak zjistit správné URL záznamu v BioLibu

CZ   EN  
Pokud se chcete z nějakých stránek odkazovat na určitý záznam či funkci BioLibu, najdete správné URL po kliknutí na odkaz "UKÁZAT INFO" který se obvykle nachází v horní části příslušné stránky. V generovaném URL bývá zohledněno i speciální nastavení příslušné funkce, např. omezení stromového zobrazení taxonomického systému, prohlížená kategorie a písmeno slovníku pojmů atd.

Odkaz má zpravidla tvar

http://www.biolib.cz/systémový jazyk/název funkce/
nebo
http://www.biolib.cz/systémový jazyk/název funkce/id záznamu/
nebo
http://www.biolib.cz/systémový jazyk/název funkce/kategorie/

atp., za posledním / může následovat ? a další parametry stránky.

Pro odkazy na záznamy v rámci stránek BioLibu (tj. v diskuzním fóru, v komentářích ale i v jakýchkoliv jiných textech označených ve formulářích obrázkem ) je možné použít tzv. odkazové funkce.

Snažíme se zaručit, aby taxon s určitým ID z databáze nezmizel nebo nebyl nahrazen záznamem jiným, nemělo by se tedy stát, že odkaz z jiné stránky povede na chybovou zprávu. Pokud je potřeba nějaký taxon z databáze odstranit, pouze se vyjme ze systému a označí se jako neplatný a obsahuje vysvětlivky a popř. odkazy na jiné související taxony. Stejná záruka by měla platit i pro jiné záznamy BioLibu, tedy např. obrázky, slovníkové pojmy atp.

Nedoporučujeme se však odkazovat na jakékoliv záznamy které se mohou s dobou měnit. Zejména to jsou nepotvrzené záznamy (např. nově přidané fotografie předtím než je administrátor přijme do galerie).

Poslední změna: 04.11.2007

Související témata


Možnosti podílení se na BioLibu

Komentáře