CZ EN
HLEDAT  

Diskuzní místnost

<< Zpátky do seznamu diskuzních místností

Co se děje okolo BioLibu CZ

Správci: Ondřej Zicha

*
*
? * Zadejte pomocí číslice slovo dva:

* Vyplnění položek označených hvězdičkou je povinné.

 

Záznam 81 až 100 z 118  
1 2 3 4 [5] 6
Ondřej Zicha   [11.10.2008 16:12:35]
[Odpovědět]
Před pár dny jsme museli přesunout server na jiné připojení, protože s rostoucím počtem uživatelů a počtem přenesených dat pro nás bylo původní připojení finančně neúnosné. Nové připojení je bohužel o něco pomalejší, ale je pouze přechodné, na dojednání možnosti umístnění serveru do nějaké rychlé (a pokud možno neplacené) sítě pracujeme.

Dále momentálně probíhá rozsáhlá optimalizace kódu stránek za účelem jeho zrychlení a zpřehlednění.

Pokud narazíte na nějaké problémy, dejte nám prosím vědět.
Marie Jana Matějková   [11.09.2008 19:01:02]
[Odpovědět]
Lenka [ 04.08.2008 19:32:38 ]: z textu, který mám před sebou není jasné, zda jde o dítě nebo dospělého. U dětí se vyskytuje ponejvíce v kojeneckém věku a průběh se liší od stupně nákazy a hygienických opatření od mírného průběhu až po těžký stav, který s sebou nese trvalé následky. Na toto téma by bylo možno napsat celé pojednání, ale stručně: Vždy je třeba začít s úzkostlivou hygienou a dúslednou likvidací zbytků stolice (vylučovací cesta klostridií). Po konsultaci s mým otcem a tetou (jsou to zdravotníci) mohu z laických opatření doporučit řepíkový čaj a trvalé doplňování kolonií Lactobacila a samozřejmě dodržování předepsané terapie. V současnosti není v ČR znám letální případ, ale poškození se objevují a ani do budoucna je nelze zcela vyloučit. Možná by stálo za to kontaktovat moje "poradce" na www.herbarium.cz, kde je možno přes jejich e-maily získat konkrétní rady a prognózy. MarryJane
Lenka (Lmena(na)seznam.cz)  [04.08.2008 19:32:38]
[Odpovědět]
Zdravím...nevím jestli je toto vhodná místnost kam to můžu napsat ale potřebovala bych radu.U nás v rodině se obejvila nemoc která se jmenuje Botulismus je to z nějakých těch špatných potravin, zkažených masových konzerv a tak...pořád je v nemocnici..tak prosím kdo někdy měl takovou nemoc nebo se sním někdy nějak setkal prosím dejte mi vědět jaká je možnost že to přežije a že se z toho dostane a nějaké podrobnosti o tom... Děkuji předem...
Helena (hezit(na)email.cz)  [17.07.2008 10:46:09]
[Odpovědět]
Zdravím chytré studované hlavinky. Je mezi Vámi dobrá dušička, která by mi poradila, kterak na obaleče jedlového? Tedy, je-li to skutečně on. Tedy kde zakoupit a jaký přípravek v malém balení? Vyzkoušela jsem již kde co dostupného v normálních obchodech a nic :o( Jedlička zasychá od vrcholku. (Tuším, že mi v obchodu tvrdili, že se jedná o Thajskou jedli) Koupila jsem si ji bohužel již napadenou. Jeden tlustý hnědavá červ (cca 1.5 cm) se prokousal v letorostu kůrou ven, ale zůstal tam ještě asi jeden. Ten se zjara prokousal kůrou ven, zůstala po něm ohromná díra, která se už naštěstí zatáhla pryskyřicí. Jedlička je nádherná, je mi líto ji pokácet.... Pls rady na hezit@email.cz Moc moc děkuji. Helena
Tomáš Šimek   [18.04.2008 00:27:12]
[Odpovědět]
Zajímavá diskuse. Občas i konfrontace s extrémním názorem může člověku pomoci při precizování názoru vlastního. Tak to tak berme. :)
Ondřej Zicha   [14.04.2008 12:41:35]
[Odpovědět]
Anonym [ 14.04.2008 10:39:00 ]: Tak to by zase asi byla škoda, nenavštěvovat BioLib :)
A unáhlené závěry dělám občas i já.
Anonym   [14.04.2008 10:39:00]
[Odpovědět]
Vidím,že jsem šlápl vedle. Omlouvám se a nebudu dále zatěžovat zdejší diskusi dalšími svými výplody. Odpovídat nemusíte,více tyhle stránky nenavštívím.
Jiří Novák   [13.04.2008 22:49:16]
[Odpovědět]
To je jasné, v každé skupině lidí najdeš slušné lidi i dobytek.
Ondřej Zicha   [13.04.2008 22:24:38]
[Odpovědět]
No tak zase nedá se to vztahovat na rybáře obecně, dokonce bych řekl že většina opravdových rybářů je slušných a zodpovědných, narozdíl od těch "svátečních dobytků". Jakkoliv se nedá říct že by těch opravdových rybářů převažovalo. Ale to platí třeba i o turistech...
Jiří Novák   [13.04.2008 22:09:16]
[Odpovědět]
Ondro, v pořádku to rozhodně není. Je tady jakýsi člověk, který nemá ani dostatek slušnosti, aby se pod své primitivně nakydané žvásty podepsal. Zkrátka klasický internetový ubožák. Asi se bojí, že bychom mu naplácali na holou, nebo co...

Projekt Biolib má jistě řadu chyb, o kterých víme a postupně je odstraňujeme. Nutno však zdůraznit, že ho VŠICHNI děláme ve svém volném čase, po práci. A hlavně nikdo z nás z toho nemá ani halíř. Chápeš, anonyme? Děláme to proto, že nás to baví. Ne pro prachy.

A taky proto, že Biolib je užitečný. Řada studentů biologie tu hledá informace o taxonomii, učí se z biolibu na zkoušky. Středoškoláci si na Biolibu hledají informace k referátům i k maturitě. Fotografie zdejších autorů jsou publikovány v odborném tisku i v literatuře, dokonce i v učebnicích. A to všechno na mezinárodní úrovni. Osobně jsem přispěl několika zde publikovanými fotografiemi do polské dětské encyklopedie, nebo do ruské učebnice. Samozřejmě zadarmo. (To znamená, Anonyme, že jsem za to nic nechtěl a nedostal, chápeš?)

Pak se sem jednoho dne přiřítí chudáček a začne tu cosi mlet o fabrikách a o parazitech. Chtěl jsem to vzít jako Anonymovo hlasité upšouknutí a přejít to mlčením. Avšak nedá se. Toto individuum si zřejmě vzalo do hlavy, že je jakýmsi univerzálním barometrem vstahu člověka a přírody. Na to konto zatěžuje zdejší diskusi dalšími svými výplody...

Každopádně - stačí se podívat kdekoli kolem vody, co jsou ti "sportovní rybáři" vlastně zač. Konkrétně třeba v Hrdibořicích (na území NPP Hrdibořické rybníky) dokázali tito "milovníci" přírody vytvořit kolem rybníka souvislou hradbu igelitových sáčků, prázdných kbelíků, obalů od potravin a prozbitých lahví. (Viděl jsem osobně, předminulý rok.)
Na Kroměřížsku snad není rybníka, kolem něhož by se nenašlo alespoň kilo odpadu, který tam zanechali rybáři. (Igelitovou tašku nebo kýbl se zbytky kukuřice, šrotu a podobně tam asi nenechal pošťák, že. )
V kroměřížské Podzámecké zahradě se místní rybáři neustálým laborováním s hladinou rybníků každoročně podílejí na epidemii botulismu u místních kachen. A tak dále, a tak podobně. Každý, kdo se v přírodě celoročně pohybuje, by mohl vyprávět.

Z Anonymových slov by se zdálo, že rybář je něco mezi profesorem hydrobiologie a Matkou Terezou. Opak je pravda.

Končím diskusi s Anonymem či o něm. Takovíto lidé se mi hnusí a je mi jich upřimně líto.
Ondřej Zicha   [13.04.2008 20:35:51]
[Odpovědět]
Anonym [ 13.04.2008 18:06:48 ]: V pořádku. Ale nevysvětluje to moc proč sem přiběhnete s takovým víceméně urážlivým zvoláním a ani se pod to nemáte odvahu podepsat, připomíná mi to diskuzní subkulturu z iDNES, kde většina diskutujících chce vyvolat konflikt a pobaveně sledovat reakce, ať už smysluplné nebo stejně agresivní. Navíc s tím příjdete do diskuzní místnosti, která slouží k jinému účelu a na stránky BioLibu, které jste si zřejmě vybral jen podle toho že jsou o přírodě, aniž byste je blíže zkoumal.

Většinou na takové věci nemá smysl reagovat, ale protože je BioLib výsledek mé dlouholeté práce, jsem ochotný si ho za cenu zbytečně ztraceného času alespoň trochu hájit.

Především BioLib jsou stránky o přírodě samotné a ne o tom jak se k ní lidé chovají a mají chovat. Snažíme se o to aby stránky byly co nejvíc nepolitické a objektivní. BioLib jsou stránky pro všechny, nejen pro "rádoby ekology", jak je označujete. Naopak se snažíme oslovit i skupinu lidí, která o přírodě ví jen málo a nevidí jak je obrovsky rozmanitá a zajímavá - snažíme se o to pomoct jim přírodu poznat, aby věděli co vlastně má cenu chránit a proč se okolo toho nadělá tolik rámusu. Nikomu ale nemluvíme do toho jak si má chovat pstruhy. Nebo že nemá vyhazovat odpadky do potoka, na to si člověk musí přijít sám, ale musí v první řadě vědět čemu tím ubližuje. A nevím proč to z Vašeho příspěvku vypadá že z toho obviňujete právě ekology.

Domnívám se, že těm ekologům dost křivdíte. Zřejmě máte na mysli zejména státní ochranu přírody. Souhlasím s tím, že ochrana přírody v ČR je často víc byrokracie než skutečná ochrana. Je to ale problém většiny státních orgánů, ale člověk musí pochopit že státní zaměstnanci si nemůžou dělat "co chtějí" a nemohou kontrolovat každého jednotlivého člověka, a nelze to jednoduše "uhlídat" jinak, než že na všechny budou předpisy, pokuty a pravidla (která, věřím, se budou postupně měnit k lepšímu). Což má ovšem za následek to že na skutečnou práci a zlepšení managementu konkrétního kusu přírody většinou nezbude čas a nejsou lidé seznámení se situací, a občanská sdružení a podobné organizace tak mohou udělat daleko viditelnější kus práce. Jenže... jakkoliv je třeba snaha sportovních rybářů chránit a vysazovat pstruhy chvályhodná, podívejte se na svoje prohlášení "Vy jste schopni chránit volavky,kormorány,žáby a kdejakou havěť.". Jakákoliv pomoc přírodě ztrácí smysl, pokud narušíte její rovnováhu na úkor jiných druhů. Pokud si někdo "sobecky" bude stát za svými pstruhy a bude mu lhostejný zbytek přírody (což věřím že Vám není), je otázka do jaké míry tím pomáhá přírodě a do jaké míry ubližuje. "Ekologie" je především o tom porozumět křehkým vztahům jednotlivých organismů a jejich prostředí. Na nic se nelze dívat jednostranně. Vy mluvíte o parazitech státního rozpočtu, ale víte kolik peněz je potřeba na kvalifikované zaměstnance kteří by vyhodnocovali stav přírody (s tím že málokdy lze něco smysluplného vymyslet bez znalosti konkrétní lokality) a navrhovali nejvhodnější management? Lidí je ovšem málo, peněz taky (a i z toho mála se jistě část ztratí v kapsách podnikavců, stejně jako všude jinde) a tak to vypadá jak to vypadá (ale jsem si jistý že se to spíše lepší). Chápu že se můžete jako rybář cítit omezený jistými pravidly, ale když nejsou pravidla žádná, dělá si každý co chce (a vybíjení vyder a vodních ptáků není dvakrát chvályhodné, nejsou-li jejich stavy v přírodě stabilní). A pokud pravidla jsou, často s tím mají nejvíc problémů ti kteří ani přírodě nijak škodit nechtějí (a řada lidí stejně pravidla ignoruje). Máte ovšem lepší řešení?

Nicméně rádobyekologů je také dost, o tom nepochybuji, a často je jejich názory nejvíc slyšet (bohužel), čímž pádem často odsouvají celý problém ochrany přírody (problém který často nelze řešit jinak než kompromisy, spíše než zákazy a příkazy) do negativního světla. Někteří lidé nejsou schopní se na problém podívat z více stran, z ekologického, ekonomického a sociálního pohledu. Ovšem to platí nejen pro fanatické ochránce přírody, ale i pro fanatické ochránce ekonomie. Příroda je tady pro nás pro všechny, modré, oranžové či zelené, a my se ji musíme naučit poznat a najít cestu jak ji zachovat. A pokrok taky nelze zastavit a vrátit se do středověku. Bohužel v současné politické scéně to jiskří extrémními názory obou směrů a někteří politici (a rádobypolitici) jsou tak zaslepení nenávistí k druhému táboru, že si dělají naschvály které pak nejvíc odnese příroda i pokrok. Strana Zelených se není momentálně schopná dohodnout ani mezi sebou, natož s někým jiným a je to bohužel právě proto, že jsou mezi nimi ekologové i rádoby ekologové, zastánci i odpůrci jaderné energie, vzdělaní lidé i fanatici. Členové ODS jsou zase často zaslepení obdivem ke svým vůdcům. Za politickou situaci v ČR a zejména za její politiku vzhledem k přírodě bývá mi nezřídka stydno.

Nicméně o tom tenhle server skutečně není. Tenhle příspěvek píšu proto abych ukázal že nic není černobílé, nebo modrozelené. Nenutím nikoho aby souhlasil s mými názory a výše uvedené názory jsou mé a nikoliv názory všech lidí podílejících se na BioLibu. Nakonec mé názory ohledně kupříkladu jaderné energie, chovu zvířat, genetických úprav plodin či globálního oteplování (ačkoliv s Klausem se úplně souhlasit nedá ani zdaleka, i když částečně má jistě pravdu) jsou často dost odlišné od názorů jiných.

Ještě ohledně parazitů státního rozpočtu - já třeba jsem vystudovaný elektrotechnik a pracuji s počítači a na daních platím docela dost na to abych si připadal jako parazit. Většina lidí co se na BioLibu podíli i uživatelů co ho navštěvuje pracuje v jiných sférách než ochrana přirody. Krom toho, BioLib je naprosto nezávislý server který si platíme z vlastní kapsy a podílíme se na něm zadarmo. Váš výpad je tak poněkud mimo mísu ale dvakrát trefný by nebyl ani v případě, že by se týkal všech ochránců přírody... Howgh.
Anonym   [13.04.2008 18:06:48]
[Odpovědět]
Opravdu,ale opravdu nejsem pan prezident.Jsem členem Moravského rybářského svazu,což je obč.sdružení SPORTOVNÍCH rybářů.Svou přímou pracovní účastí se podílím na odchovu rybích násad.Mým krédem je: DĚLÁM VŠE PRO PŘÍRODU,NE PRO LIDI!! Pokud budu dělat pro lidi,stejně se mi nakonec vykálejí na hlavu.Vy jste schopni chránit volavky,kormorány,žáby a kdejakou havěť.Cožpak si pstruh obecný nezaslouží ochranu? O jeho přežití ve volné přírodě se starají sportovní rybáři. Rozumným hospodařením na odchovných potocích.Jeďte se podívat do CHKO Bílé Karpaty,do obce Lopeník,v jakém stavu je tento potok/Hrubár/,co všechno do potoka vyhází místní!! Pak pochopíte moji averzi proti tzv.ekologům.Mám na mysli ty,kteří v kancelářích vládnou razítky a jejich PRÁCE spočívá pouze v udělování různých povolení a zákazů.Naopak,mé uznání mají členové obč.sdružení,kteří pro přírodu a živočichy obětují svůj volný čas a prostředky a chodí čistit lesy,potoky,přenášejí žáby,táhnoucí ke tření,přes vozovky,nebo např.staví stojky pro dravce na polích,či budují budky pro zahnízdění sov.
Ondřej Zicha   [12.04.2008 00:08:24]
[Odpovědět]
Anonym [ 11.04.2008 21:52:38 ]: Jste to Vy, pane prezidente?
Anonym   [11.04.2008 21:52:38]
[Odpovědět]
Všechny rádoby ekology bych vyhnal k lopatám a do fabrik ke strojům.Jste paraziti státního rozpočtu.
Ondřej Zicha   [31.03.2008 14:09:51]
[Odpovědět]
To je pravda a taky už mne to napadlo. Jiný podobný problém je i v tom, že české právo Public Domain ani Creative Commons tuším neuznává, takže kdyby někdo dal své fotky do PD a pak se chtěl soudit že je někdo v ČR použil, tak by se soud teoreticky mohl přiklonit na jeho stranu. Ale to nevím jistě. Každopádně to se týká jen obrázků které si někdo vzal z BioLibu a použil je v souladu s uvedenou licencí, nikoliv obrázků na BioLibu samotných, protože ta licence se týká další použití, a ne licence pod kterou byly poskytnuté BioLibu. Výjimkou jsou samozřejmě obrázky které my použijeme z CC-BY nebo PD licencí. Samozřejmě pokud si nějaký autor bude přát své fotografie z BioLibu stáhnout, vyhovíme mu, ačkoliv s tím budou kvanta problémů, jsem docela rád že zatím se nic takového řešit nemuselo. A nakonec by ti autoři byli sami proti sobě, že :)

Ty volnější licence jsou především vyjádření autorova postoje k tomu jak chce aby bylo s jeho obrázky nakládáno, a nějak nepočítají s tím že by toho chtěl někdo zneužívat pro vlastní obohacení (myslím že je to jedna z věcí která se kritizuje na CC-BY, tahleta možnost dodatečné změny licence a možnost právně postihnout ty kteří dílo použili ve volnější licenci - není to tam dostatečně ošetřené).

Nicméně zakázat měnit licence se mi zdá moc tvrdé, ve většině případů chce autor změnit licenci protože mu jiná licence vyhovuje lépe než původní, ale o licencích toho předtím moc nevěděl, když obrázky přidával.

Tak asi je víc možností, buď povolit jen změnu licencí směrem k volnější + přidat nějaká varování upozorňující na nemožnost to vrátit zpátky, nebo zavést nějaké sledování kdy se u obrázku měnila licence a ti kdo by ho použili by se odvolávali na dobu ve které byl obrázek ve svobodné licenci.

Ale nevím jestli neplácám nesmysly, sám v tom nemám úplně jasno - ale rád to s někým proberu, pokud se najde někdo kdo tomu rozumí.
Miroslav Deml   [31.03.2008 11:37:36]
[Odpovědět]
Ještě k licencím, pokud někdo udělí k obrázku licenci nižšího stupně např. volné dílo a později to změní např. na copyright - což tady lze, pak nevím, či by z toho teoreticky nemohl vzniknout právní spor. Totiž kdyby někdo jiný v době volného díla jej použil a pak by se mu udělila vyšší licence, nebylo by to asi správné. Myslím, že z uvedených důvodů by se měla možnost zpřísnění již jednou přiřazené licence k obrázku zablokovat. Anebo je to jen na autorovi, pokud tak způsobí případné nejasnosti?
Ondřej Zicha   [28.02.2008 21:57:06]
[Odpovědět]
Petr Pivoňka [ 28.02.2008 20:16:15 ]: No, takhle, sám si myslím že by nebyl takový problém grant sehnat, i když na jednotlivce se granty shání hůř než na nějakou organizaci. A u grantů z ministerstev bývá často problém v tom, že je to hrozná byrokracie, je přesně předepsáno jaká část grantu se má použít na materiální a jaká na personální účely, dále mám pocit že grant hradí jen 70% požadované částky, zbytek si člověk musí sehnat jinak, taky je většinou potřeba dopředu uvést na co peníze přijdou. Navíc samozřejmě všechno musí být papírově v pořádku, jinak se člověk dostane do problémů, to znamená měl by do toho být zapojený i nějaký účetní. Možná to vidím moc složitě, pátral jsem po tom jen velmi okrajově... já jsem na tyhlety úřední věci poněkud neschopný.

Navíc je další problém, a to ten, že kdybych sehnal grant, asi bych musel nechat současného zaměstnání a věnovat se naplno BioLibu, a to teď momentálně z jistých důvodů nemohu. Ne že bych ho považoval za důležitější než BioLib, nebo bych nutně potřeboval peníze, ale něco jsem někomu slíbil a nechci ho nechat na holičkách. Ovšem pravidelně si za to nadávám, protože to už trvá moc dlouho a moc se to nevyvíjí podle mých představ...

Provoz BioLibu nestojí zas tak moc, naštěstí nemusím platit ten provoz serveru, ale určitě by bylo vhodné investovat do výkonějšího serveru a rychlejšího připojení, protože počet uživatelů neustále roste, a jestli se rozjede ten EOL a budou přes ty obrázky a odkazy skutečně chodit lidi, tak se bojím aby se to také nezačalo přetěžovat...
Petr Pivoňka   [28.02.2008 20:16:15]
[Odpovědět]
Vzhledem k tomu, že pracuji v jednou bývalém výzkumném ústavu, kde děláme tech. podporu pro spoustu výzkumných projektů (chemickotechnologických)financovaných ze státních grantů a které jen občas mají nějaké konkrétní výsledky, tak mne docela překvapuje, že Biolib ještě nemá přidělen žádný grant. Minimálně od ministerstva školství nebo životního prostředí by se nějaký peníz na provoz serverů určitě dal získat, použitelnost takového webu např. pro učitele biologie je jistě vyšší než štedře dotované učitelské portály, na které jdou miliony na jednu webovou stránku.
Ondřej Zicha   [27.02.2008 19:46:37]
[Odpovědět]
Jen tedy pár poznámek. To, že BioLib vylézá v Google na prvních místech, je částečně ovlivněné i tím, že Google pro hledání z ČR upřednostňuje stránky z ČR, tj. v jiných zemích bude pořadí trochu jiné, i když BioLib na tom není vůbec zle. Jenže ta .cz doména udělá svoje, většina cizinců na ni ani nechodí (a .com doména je zabraná spekulanty a já na ni nemám). BioLib má momentálně návštěvnost zhruba 6000 unikátních přístupů denně, zhruba 60% je stále jen z ČR a SR. Je to i tím, že většina národních názvů a textů k taxonům je v českém jazyce, a i druhové rozložení je často spíše zaměřené na Střední Evropu nebo Evropu obecně a rozšiřuje se postupně. BioLib toho momentálně určitě umí daleko více než EOL.org, ale ta reklama, do které EOL nacpala jistě obrovské množství peněz, udělá svoje. Rozpočet EOL na rok je tuším 10 milionů dolarů. BioLib vyjde na pár desítek tisíc Kč, protože programování a práce na obsahu je dobrovolná, takže se platí jen provoz serveru a připojení (plus nějaká literatura, ale to nepočítám). Já jsem stále BioLib nezačal nějak intenzivněji propagovat, pořád se mi zdá že je předtím co vylepšovat. A určitě by stálo za to sehnat si nějaký grant nebo sponzora a věnovat se rozšiřování BioLibu intenzivněji, bohužel nejdřív musím dořešit své současné zaměstnání, které se beze mne zatím moc neobedje...

Co se týče spolupráce s EOL, jsme domluvení, že si jednou za čas budou stahovat seznamy druhů na BioLibu a budou se na ně odkazovat, dále si budou stahovat seznamy Public Domain (PD) a Creative Commons Attribution-By (CC-BY) fotografií, případně zmenšené verze fotografií copyrightovaných autory, kdy k tomu autoři dají svolení. Malý náhled se bude zobrazovat na EOL, pro fotografii v plné velikosti musí uživatel na BioLib. Povolení poskytnout fotografie pro EOL se dá nastavit v Nastavení / Autorská práva. Ještě to nějak zpropaguju až se EOL rozjede naplno. Myslím že to může být prospěšné i pro BioLib, jinak bych to nedělal.

K samotnému EOL mám také několik poznámek. V první řadě celý obsah projektu je podobně jako Wikipedia pod svobodnými licencemi (texty i obrázky), tedy různé PD a CC-BY licence. To je částečně omezuje v tom co smí a nesmí použít a rozmyslí si to i leckterý přispěvatel. Na BioLibu například mohou zůstat obrázky copyrightované autorem (což neznamená že by je nechtěl třeba poskytnout někomu zadarmo, ale může o tom sám rozhodovat, kdežto při PD a CC-BY se části práv vzdává (a část je zachována definicí licence, viz třeba tady: Licence a autorská práva). Zatím největší výtka se asi týká systému, který zatím snad kompletně převzali z projektu Catalogue of Life, což je kompilace mnoha specializovaných databází, ovšem doplácnutá několika nespecializovanými zastaralými (třeba ITIS) a navíc sloučená tak nešťastným způsobem, že tam vzniká spousta duplicit... Ale to je třeba taky jen otázka času, než si to vylepší.

Každopádně se mne z EOL snažili ujistit že to pro mne rozhodně nebude konkurence (což jim moc nevěřím) a že EOL bude závislý na projektech jako je BioLib a že nám to přivede více uživatelů, což je asi pravda. Jinak jsou jejich cíle bohužel dost blízké naším, chtějí mít taky rozhraní a obsah v mnoha různých jazycích, takže se nedá úplně stavět na tom že pro česky mluvící uživatele bude BioLib vhodnější. Nicméně zatím si nemyslím že by existence BioLibu byla nějak vážněji ohrožena a rozhodně se budem snažit pokračovat dále po svém :-)
Ondřej Zicha   [27.02.2008 19:13:07]
[Odpovědět]
A vzápětí jim to sletělo kvůli vysokému počtu uživatelů. To mohli těch několik desítek milionů dolarů teda investovat lépe.
Záznam 81 až 100 z 118  
1 2 3 4 [5] 6